18.12.2018 15:01

10 najlepszych aplikacji muzycznych na smartfona

Wybraliśmy 10 najlepszych aplikacji muzycznych, które każdy z Was powinien mieć w swoim telefonie. Sprawdźcie, czy znacie już wszystkie.

Aplikacje muzyczne na smartfona
foto: Pxhere

W sieci roi się od aplikacji, które w kilka sekund poszerzą nasze muzyczne horyzonty. Pomogą znaleźć nam muzykę podobną do tej, którą lubimy. Ułatwią rozpoznanie kawałka, którego tytuł akurat wyleciał nam z głowy, czy też znajdą za nas najbliższy koncert ulubionej kapeli. Wybraliśmy 10, naszym zdaniem najbardziej przydatnych muzycznych aplikacji, które sprawdzą się zarówno na telefonach u fanów muzyki, jak i muzyków.

10 najlepszych aplikacji muzycznych na smartfona

1. Spotify

Spotify, Deezer, YouTube, Tidal i inne platformy streamingowe to niezbędne aplikacje w smartfonie każdego fana muzyki. W serwisach znajdziemy ogromne katalogi muzyczne, możemy tworzyć w nich własne listy odtwarzania lub korzystać z gotowych lub tworzonych przez aplikację specjalnie dla nas, na podstawie odsłuchanych wcześniej utworów. Oprócz tego program łączy telefon z komputerem, przez co może działać jak pilot oraz umożliwia śledzenie, czego słuchają nasi znajomi, o ile połączymy go z Facebookiem. Aplikacja jest dostępna w wersji na iOS i Androida.

2. Shazam

Ile razy słyszeliście genialny utwór w knajpie i chcieliście posłuchać go ponownie, niestety nikt z Waszych znajomych nie znał tytułu piosenki? Aplikacja Shazam przychodzi na pomoc w takich właśnie sytuacjach. Program "odsłuchuje" fragmenty utworów i podaje nam informację o jego wykonawcy. Przy okazji jest połączony z serwisami takimi jak YouTube czy Spotify, dlatego automatycznie po znalezieniu piosenki, przekierowuje nas do miejsca, gdzie możemy go ponownie wysłuchać w całości. Aplikacja jest dostępna w wersji na iOS i Androida.

3. Last.fm

Aplikacja last.fm lata największej popularności w Polsce ma już za sobą, jednak są tacy, którzy nadal jej używają. Program rejestruje wszystkie odsłuchiwane przez nas utwory za pośrednictwem zarówno aplikacji mobilnych, jak i zwykłych odtwarzaczy muzycznych na naszych telefonach i komputerach. Oferuje nam statystyki najchętniej słuchanych kapel, gatunków czy utworów. Generuje zestawienia od tygodniowych do rocznych. Program posiada też możliwość oznaczania wydarzeń muzycznych, na które się wybieramy. W aplikacji możemy obserwować, czego słuchają nasi znajomi lub osoby, które tylko obserwujemy. Last.fm pozwala też na komentowanie profilów oraz wysyłanie wiadomości prywatnych. Aplikacja jest dostępna w wersji na iOS i Androida.

Zobacz także >>> TOP 10 najgłupszych aplikacji na smartfony 

4. Bandsintown

Aplikacja Bandsintown jest idealna dla koncertowych maniaków. Pozwala użytkownikom szukać najciekawszych wydarzeń muzycznych w okolicy. Dostosowuje polecane koncerty do naszego gustu muzycznego, który rozpoznaje po połączeniu z innymi aplikacjami jak Spotify czy Last.fm. Zapamiętuje za nas daty imprez i odsyła bezpośrednio do miejsc, gdzie możemy kupić na nie wejściówki. Aplikacja jest dostępna w wersji na iOS i Androida.

5. Fender Tune

Każdy gitarzysta powinien mieć w swoim telefonie aplikację Fendera - Fender Tune. Jest to mobilny stroik, który pozwala nastroić nam gitarę elektryczną, akustyczną lub basową w każdych warunkach. Program zawiera szczegółowe instrukcje dla początkujących oraz 22 różne stroje. Aplikacja jest dostępna w wersji na iOS i Androida.

Zobacz także >>> Pół miliona osób pobrało aplikację wiatraka i marudzi, że nie działa naprawdę

6. Smule

Aplikacja Smule cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Dzięki niej możemy poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach, a nawet założyć wirtualny zespół. Smule to aplikacja karaoke dla osób, które chcą podzielić się swoim talentem w sieci. Dzięki programowi możemy wykonywać utwory wspólnie z osobami mieszkającymi na drugim końcu świata, a nawet z ulubionymi artystami. Wystarczą słuchawki i telefon, na który nagramy nasze partie. Aplikacja jest dostępna w wersji na iOS i Androida.

7. SoundCloud

SoundCloud to platforma społecznościowa z możliwością zamieszczania nagrań. Aplikacja przyda się każdemu, kto słucha muzyki undergroundowej, której często nie znajdziemy na Spotify czy YouTubie. W zasobach aplikacji możemy znaleźć także liczne podcasty. Aplikacja jest dostępna w wersji na iOS i Androida.

soundcloud

8. Song Pop

SongPop to gra na smartfona, w której można zmierzyć się muzyczną wiedzą ze znajomymi z Facebooka. Program działa podobnie do teleturnieju "Jaka to melodia", gdzie musimy jak najszybciej zgadnąć dany utwór. Konkurencje dzielą się na szczegółowe kategorie takie jak "lata 80", "rock", "heavy metal", co pozwala nam testować wiedzę na temat różnych gatunków muzycznych. Aplikacja jest dostępna w wersji na iOS i Androida.

Zobacz także >>> Aplikacja Niedzielne zakupy doprowadzi pod drzwi otwartych sklepów 

9. Guitar Pro

Guitar Pro to jedna z najpopularniejszych aplikacji dla gitarzystów. Dzięki niej możemy odczytywać, edytować i tworzyć własne tabulatury. Program zawiera także sample innych instrumentów jak fortepian czy perkusja, a nawet skrzypce. Aplikacja jest dostępna w wersji na iOS i Androida.

10. Ringhtone Maker

Aplikacja Ringhtone Maker to program, który pozwala stworzyć własne dzwonki, alarmy i dźwięki powiadomień w naszym smartfonie. Narzędzie zapisuje muzykę w różnych formatach i pozwala jeszcze bardziej spersonalizować nasze urządzenie. W wersji na iOS możemy konwertować wyłącznie dzwonki, które mamy w bibliotece muzycznej.

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele