10 najlepszych rockowych występów w The Voice of Poland

Joanna Chojnacka
28.11.2018 17:41
10 najlepszych rockowych występów w The Voice of Poland Fot. kadr z wideo

Wielu uczestników The Voice Of Poland decyduje się w programie na rockowy i metalowy repertuar. Wybraliśmy 10 dotychczas najlepszych wykonań hitów w bliskim nam klimatach. 

W 2011 roku twórcy The Voice Of Poland zszokowali widzów zapraszając do pierwszej edycji programu Adama Nergala Darskiego, który pełnił w nim rolę jurora. Jak się okazało nie taki diabeł straszny, jak go malują. Lider Behemotha nie tylko udzielał uczestnikom konstruktywnej krytyki, dzielił się niemałym doświadczeniem, ale też doprowadził swojego "ucznia" do finałowego odcinka, który to Damian Ukeje decyzją widzów wygrał. Pierwsza edycja Voice'a pokazała, że Polska nadal kocha mocniejsze brzmienia, a rock'n'roll żyje w sercach wielu z nas. Od tamtej pory w większości edycji na jurorskich krzesłach zasiadał przynajmniej jeden muzyk specjalizujący się w cięższym graniu. Był to chociażby Marek Piekarczyk, wokalista TSA czy Piotr Cugowski z Braci. 

10 najlepszych rockowych występów w The Voice of Poland

Na przestrzeni dziewięciu edycji programu w The Voice of Poland przewinęło się wielu świetnych artystów. Sporo z nich zmierzyło się z niełatwym, rockowym i metalowym repertuarem. Z pozoru melodyjne utwory pogrążyły niejednego wokalistę, jednak kilka wykonań zostało w naszej pamięci na dłużej. Wybraliśmy 10 takich, których słuchamy ponownie najchętniej. 

1. Tomasz Trzeszczyński - Jesus He Knows Me

Uczestnik siódmej edycji The Voice of Poland Tomasz Trzeszczyński jest wokalistą poznańskiego zespołu ThermiT. Grupa za sprawą świetnej płyty "Saints" stała się rozpoznawalna w środowisku metalowym, jednak jej lider chciał pokazać się szerszej publiczności. Na przesłuchania w ciemno wybrał utwór Genesis - "Jesus He Knows Me", co okazało się strzałem w dziesiątkę. Wszyscy jurorzy odwrócili krzesła, a występ pozostaje jednym z najlepszych w historii programu.

2. Nergal i Damian Ukeje - Higway To Hell

Zwycięzca pierwszej edycji The Voice Of Poland, Damian Ukeje doskonale radził sobie z repertuarem, z którym kazał mu się mierzyć jego trener. Jednak największa moc i energia na scenie pojawiła się, gdy do uczestnika programu dołączył Nergal. Dwie silne osobowości w hicie AC/DC - "Highway To Hell" wywołały głośne owacje i piski publiczności. Warto w tym miejscu również dodać, że w 2011 roku, Darski nie miał jeszcze na swoim koncie albumu z Johnem Porterem, a niemal wszyscy widzowie w całej Polsce mogli usłyszeć go w niegrowlującej odsłonie po raz pierwszy. 

3. Ernest Staniaszek - Have I Told You Lately

W trzeciej edycji programu pojawił się przystojny wokalista, Ernest Staniaszek. Oczarował na eliminacjach jury swoją interpretacją "Have I Told You Lately" Roda Stewarta. Chociaż świetnie radził sobie w kolejnych etapach Voice'a, ostatecznie na ostatniej prostej pokonał go Mateusz Ziółko. Wokalista przychodząc do programu miał już na koncie występy z zespołem Amnezja.

4. Natalia Sikora - Cry Baby

Natalia Sikora przekonała do siebie Marka Piekarczyka zaledwie jednym wyśpiewanym słowem utworu Janis Joplin. Jej wersja "Cry Baby" wywołała zachwyt wszystkich zebranych w studio. Od pierwszej chwili Sikora była faworytka drugiej edycji Voice'a. I słusznie. 18 maja 2013 wokalistka otrzymała tytuł najlepszego głosu w Polsce

5. Juan Carlos Cano i Titus - You Shook Me All Night Long

W czwartej edycji The Voice Of Poland z rockowym repertuarem bardzo dobrze radził sobie Juan Carlos Cano. Meksykanin w finałowym odcinku programu zaśpiewał utwór AC/DC "You Shook Me All Night Long". Na scenie towarzyszył mu jeden z najpopularniejszych wokalistów metalowych w Polsce, lider Acid Drinkers, Tomasz "Titus" Pukacki

6. Mateusz Ziółko - Bohemian Rhapsody

W repertuarze Queen najlepiej w historii The Voice Of Poland wypadł Mateusz Ziółko. Zwycięzca trzeciej edycji programu w odcinkach na żywo nie tylko zaśpiewał, ale jeszcze zagrał na fortepianie hit Freddiego Mercury'ego "Bohemian Rhapsody". Utwór jednego z najlepszych wokalistów w historii rocka poprowadził uczestnika programu prosto do zwycięstwa. 

7. Monika Urlik - Run To The Hills

Chociaż Monika Urlik nie do końca poradziła sobie z tekstem w utworze Iron Maiden "Run To The Hills", to jej wykonanie pozostanie w pamięci widzów na długo. Wokalistka zwykle sięgała po zupełnie inny repertuar, jednak jej trener Nergal, zaproponował słuszną zmianę. Stwierdził, że wykonanie Moniki powinien zobaczyć sam Bruce Dickinson, który musiałby wówczas zmienić swoją pejoratywną opinię o programach typu talent-show.

8. Bartosz Zawadzki - Satisfaction

Na przesłuchaniach w ciemno spodobał się jurorom dzięki utworowi Metalliki "Enter Sandman". Kiedy w programie zaczęły się nokauty rozruszał publikę hitem "Satisfaction" Rolling Stonesów. Bartosz Zawadzki nie wygrał Voice'a, jednak jego ostra, nieidealna, ale jakże charyzmatyczna wersja jednego z najpopularniejszych rockowych kawałków w historii na pewno pozostała w pamięci wielu widzów.

9. Daniel Warakomski - Here I Go Again

Ostatnia, dziewiąta edycja The Voice Of Poland sprowadziła do programu Daniela Warakomskiego, który na przesłuchaniach w ciemno wykonał utwór Whitesnake "Here I Go Again". Chociaż wokalista przyznał się, że nie ma już na co dzień wiele wspólnego z muzyką rockową to udało się mu oczarować Piotra Cugowskiego zaledwie po wykonaniu jednego wersu numeru.

10. Aleksandra Kasprzyk - Sweet Child O'Mine

W pierwszej edycji Voice'a pojawiła się Aleksandra Kasprzyk, znana niektórym jako Mishon. Wokalistka jest żoną popularnego youtubera, Maćka Dąbrowskiego, która również rozwija swój własny kanał w serwisie. Artystka udzielała się niegdyś w metalowym projekcie Mothernight, który jak okazało się w programie zna i docenia Nergal. Mimo to juror nie był zachwycony Olą na tyle, żeby odwrócić się po jej wykonaniu "Sweet Child O'Mine" Guns N' Roses. 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.