26.02.2015 17:35

10 najpopularniejszych muzycznych wcieleń Johnny’ego Casha

Z okazji 83. urodzin Johnny’ego Casha mamy dla Was listę 10. najpopularniejszych kreacji muzyka. Zobaczcie!

10 najpopularniejszych muzycznych wcieleń Johnny’ego Casha
foto: EAST NEWS

Muzyk i aktor amerykańskiego pochodzenia urodził się 26 lutego 1932 roku. Johnny oprócz tradycyjnej muzyki country, ballady cowboyskiej i stylu country pop, z których był kojarzony najbardziej, wykonywał także taką muzykę, jak gospel, spiritual, rockabilly, rock chrześcijański, southern blues i rock and roll.

Obejrzyjcie 10 wcieleń artysty, które cieszą się największą popularnością!

10. Johnny Cash – „Ain't No Grave”

Kawałek pochodzi z albumu „American VI: Ain't No Grave” wydanym siedem lat po śmierci artysty, w 2010 roku. Krążek zadebiutował na trzecim miejscu notowania Billboard 200.

9. Johnny Cash – „Get Rhythm”

Johnny nagrał ten utwór w 1956 roku. Piosenka opowiada o chłopcu czyszczącym ludziom buty, który „łapie rytm”, by radzić sobie z nudą.

8. Johnny Cash – „One”

To cover kawałka zespołu U2. Cash wydał go na płycie „American III: Solitary Man” w 2000 roku.

7. Johnny i June Carter Cash – „Jackson”

W 1968 roku utwór „Jackson” przyniósł Johnny’emu pierwszą z kilkunastu nagród Grammy. Podczas wspólnego koncertu w Kanadzie 22 lutego 1968 roku Cash oświadczył się pannie Carter na scenie. Para pobrała się tydzień później.

6. Johnny Cash – „San Quentin (Live from Prison)”

Fragment nagrania z koncertu, który odbył się 24 lutego 1969 roku w więzieniu w San Quentin. Całość została wydana jako album, który w 2003 roku osiągnął status potrójnej platynowej płyty.

5. Johnny Cash – „Personal Jesus”

Ten kawałek to singel zespołu Depeche Mode promujący album „Violator”. Johnny nagrał ten utwór w 2002 roku. Jego wersja piosenki znalazła się na płycie „American IV”.

4. Johnny Cash – „God's Gonna Cut You Down”

Jest to folkowa piosenka nieznanego autora. Wersja Casha ukazała się na wydanym pośmiertnie albumie „American V: A Hundred Highways”. W czarno-białym teledysku Casha wystąpili między innymi Iggy Pop, Patti Smith, Amy Lee, Bono, Kid Rock, Keith Richards i Johnny Depp.

3. Johnny Cash – „Ring of Fire”

Johnny nagrał tę piosenkę 25 marca 1963 roku. Utwór po raz pierwszy pojawił się na albumie „Ring of Fire: The Best of Johnny Cash”.

2. Johnny Cash – „I Walk The Line”

Kawałek nagrany 2 kwietnia 1956 roku w Memphis dla Sun Records. „I Walk the Line” był pierwszym przebojem Casha, który w 1956 roku dotarł na szczyt listy Billboard Hot Country Songs.

1. Johnny Cash – „Hurt”

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że to Cash nagrał cover piosenki Nine Inch Nails, a nie na odwrót! Przed zarejestrowaniem ostatecznej wersji kawałka Johnny powtarzał go ponad 100 razy. Artysta nazwał numer „najlepszą piosenką antynarkotykową, jaką kiedykolwiek słyszał”.

Wszystkiego dobrego Johnny!

Magda Słomka
Tagi: Duperele Johnny Cash