29.10.2015 17:28

10 ostrych utworów na Halloween

31 października wręcz trzeba słuchać mroczne, agresywne brzmienia. Sprawdźcie, po jakie kawałki warto sięgnąć w najbardziej nawiedzony dzień w roku!

10 ostrych utworów na Halloween
foto: Johnny Martin ecdl, CC-BY-SA-3.0; wikipedia.org; RIA Novosti/East News; kadr z wideo; Cecil, CC BY-SA 3.0; facebook.com/Danzig; tumblr.com; Retna / Photoshot / REPORTER / East News

Upiorny strój gotowy, uśmiechnięte dynie przygotowane, pajęczyny wiszą po kątach, już czuć obecność duchów i innych dziwnych pokrak. Brakuje tylko odpowiedniej oprawy muzycznej. Każda dobra impreza halloweenowa powinna rozbrzmiewać metalowymi dźwiękami, które idealnie wpiszą się w ponury nastrój tego zwyczaju. Oto 10 utworów, bez których nie można się obejść w czasie Halloween.

1. King Diamond - „Halloween”

Dla niektórych 31 października jest codziennie. King Diamond przyodziewa kostium każdej nocy i wychwala w niebogłosy Halloween. Ten typ tak ma i świetnie nada się na upiorną imprezę.

2. Marilyn Manson - „This is Halloween”

Mroczna bajka „Miasteczko Halloween” zainspirowała metalowych twórców, którzy wzięli na warsztat utwory z tego filmu i nagrali album „Nightmare Revisited”. Manson zaproponował własną interpretację utworu „This is Halloween” idealnie wpisując się w fabułę obrazu. Bójcie się dzieciaki, oto nadchodzi zły wujek Manson.

3. Rob Zombie – „American Witch”

Co to za Halloween bez wiedźm! Kawałek artysty pochodzi z trzeciej płyty „Educated Horses” i dotyczy XVII-wiecznego procesu w Salem. Do utworu powstały dwa klipy - jeden przedstawia kapelę, jak wywija na scenie, druga zaś to animacja stworzona przez Dave'a Hartmana. I właśnie ta rysunkowa wersja, gdzie nagie wiedźmy, trupy, Frankenstein i jeszcze inne okropności są bohaterami rzeźni, w sam raz nada się na Halloween.

4. Ozzy Osbourne - „Bark at the Moon”

Tym razem Osbourne występuje w roli szalonego naukowca, który wypija jedną ze swoich mikstur i zamienia się w wilkołaka. Tak włochatego Ozzy'ego jeszcze nie widzieliście! I po co było pić wszystko jak popadnie?

5. Helloween – „Halloween”

To, że Helloween lubi Halloween raczej nie dziwi. Natomiast do odsłuchania w ten mroczny wieczór proponujemy kawałek „Halloween”. Jest pełnia księżyca, upiorny las, facet z dynią na głowie i kobiety warte grzechu. Do tej świty dołączają inni dziwni bohaterowie i tak rozpoczyna się imprezka, wszystko przy muzyce zespołu Helloween. Nic tylko dołączyć do tego podejrzanego towarzystwa i będzie można to uczynić już 28 listopada 2017 roku, gdy Helloween jako „Pumpkins United” z dawnym wokalistą Michaelem Kiske i gitarzystą Kaiem Hansenem pojawi się w Polsce w ramach tournée. Koncert odbędzie w warszawskiej Hali Koło.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele