18.10.2016 05:14

10 płyt, które zmieniły życie Dave'a Lombardo

Znany perkusista opowiedział o dziesięciu albumach, które wpłynęły na jego życie. Jesteście ciekawi, czego były muzyk Slayera słucha w wolnym czasie?

10 płyt, które zmieniły życie Dave'a Lombardo
foto: materiały prasowe + Hrabia pejnta

Dave Lombardo przez ponad trzydzieści lat kariery udzielił się w wielu interesujących projektach. Markę i sławę wyrobił sobie jeszcze jako jeden z członków pierwszego składu Slayera, gdzie nagrał swój najsłynniejszy album, „Reign in Blood”, dzięki któremu został uznany za ojca chrzestnego podwójnej stopy. Grał też między innymi w Grip Inc., Fantômas, Philm, czy Testament. Aktualnie gra na perkusji w Suicidal Tendencies, z którym wspólnie nagrał wydany 30 września 2016 roku i znakomicie przyjęty, dwunasty album zespołu - „World Gone Mad”. Oprócz tego udziela się też w Dead Cross i zasila koncertowy skład reaktywowanego The Misfits. Podczas wieloletniej kariery uczestniczył w nagrywaniu przeszło 35 albumów i jak dotąd nie zapowiada się, aby miał zwolnić tempo.

Choć znany jest przede wszystkim z szaleńczych temp i umiejętności sprawnego przejścia między grą na perkusji a jazdą buldożerem, jest muzykiem wszechstronnym. Taki jest też jego gust, dlatego wśród wymienionych przez niego płyt znajdziemy nie tylko uznane metalowe klasyki, takie jak Judas Priest, ale też bardziej nowoczesne The Prodigy, a nawet album Amy Winehouse. Najwyraźniej Dave ceni sobie zróżnicowane inspiracje, dlatego warto wiedzieć, co gra w duszy muzyka powszechnie kojarzonego jedynie z szybkim metalem.

Zobaczcie dziesięć płyt, które odmieniły życie Dave’a Lombardo:

Dave Lombardo to już kolejna z gwiazd, które podzieliły się z fanami swoimi najważniejszymi płytami. Podawaliśmy też typy takich muzyków, jak między innymi Kerry King ze Slayera, Wes Borland z Limp Bizkit, Joakim Broden z Sabaton, Zakk Wylde, Serj Tankian z System of a Down, Scott Ian z Anthrax, Max Cavalera z Soulfly, Mark Tremonti z Alter Bridge czy Mike Portnoy.

Jak Wam się podobają wybory perkusisty?

Maciej Daszuta
Tagi: #Dave Lombardo #Galeria #Rock News #Slayer