07.10.2016 09:39

10 płyt, które zmieniły życie gitarzysty Limp Bizkit

Wes Borland opowiedział o dziesięciu najważniejszych płytach w jego życiu i o tym, jak na niego wpłynęły. Sprawdźcie jego wybór.

10 płyt, które zmieniły życie gitarzysty Limp Bizkit
foto: Antje Naumann, CC BY-SA 3.0

Gitarzysta słynnej grupy Limp Bizkit, a także lider bardziej eksperymentalnej formacji Black Light Burns zwierzył się ostatnio, jakie albumy odcisnęły największe piętno na różnych aspektach jego życia i były dla niego największą inspiracją. Część z tych krążków może być dla słuchaczy pewnym zaskoczeniem, inne natomiast - mogą jawić się jako trywialny wybór, co nie zmienia faktu, że zestaw jest bardzo interesujący, a przy tym zróżnicowany.

Wśród wymienionych przez artystę znalazły się takie niekwestionowane klasyki rocka i metalu jak Pink Floyd oraz Metallica, lecz pojawiło się wielu całkiem innych wykonawców, jak choćby Portishead czy The Cure.

Sprawdźcie, jakie płyty wywarły największy wpływ na twórczość i życie Wesa Borlanda:

To już kolejny muzyk dzielący się z fanami ulubionymi pozycjami ze swojej płytoteki. Wcześniej podawaliśmy również typy takich gwiazd jak Joakim Broden z Sabaton, Zakk Wylde, Serj Tankian z System of a Down, Scott Ian z Anthrax, Max Cavalera z Soulfly, Kerry King ze Slayera, Mark Tremonti z Alter Bridge czy Mike Portnoy.

Maciek Daszuta

Tagi: Rock News Limp Bizkit Wes Borland Galeria