10 płytowych rozczarowań rocka i metalu

Jakub Gańko
18.04.2016 15:22
10 płytowych rozczarowań rocka i metalu Fot. materiały prasowe

Rozczarowaliście się kiedyś gorąco oczekiwaną płytą? Na pewno! Przygotowaliśmy dla Was 10 takich albumów.

Wszyscy znamy doskonale ten schemat: zaczyna się na ogół od jednego kawałka, który nie chce się od nas odczepić. Potem poznajemy całą płytę i przekonujemy się, że takich utworów jest na niej więcej. Dopiero po jakimś czasie uświadamiamy sobie, że właśnie znaleźliśmy nową muzyczną miłość. Niecierpliwie wyczekujemy więc, aż dany wykonawca wyda kolejny album... i bywa, że się na tym mocno przejeżdżamy.

Historia rocka i metalu zna wiele przypadków, kiedy po albumie, który zachwycił wszystkich, zespół wydaje jakieś zupełne nieporozumienie. Mało tego, wiele takich muzycznych koszmarków wychodzi od doświadczonych artystów, którzy mieli dotąd na koncie same wielkie dzieła. Czasem ich porażka to bardziej złożony temat - takimi płytami zajmujemy się w cyklu AntyTeza - niektórych płyt się jednak po prostu nie da obronić.

Oto 10 albumów rockowych i metalowych, na które czekały rozpalone tłumy fanów, którzy w dniu premiery się srogo rozczarowali.

A jaki album Was szczególnie rozczarował w ostatnich latach?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.