04.11.2016 14:16

10 polskich rockowych utworów na ukulele

Znowu mała gitarka wkracza do akcji! Sprawdźcie, jak znane hiciory prezentują się w nieco innej odsłonie.

10 polskich rockowych utworów na ukulele
foto: kadr z wideo

Metalowcy naprawdę upodobali sobie ten zgrabny instrument. Niby wygląda jak zabawka dla dzieci, które dopiero zaczynają muzykować, ale można na ukulele wykonać wszystko - zarówno metal, bluesa czy muzykę rockową.

Już niejednokrotnie przedstawialiśmy YouTuberów, którzy wykonywali na małej gitarce rockowe czy metalowe słynne riffy. Cannibal Corpse, Slayer czy Metallica również świetnie się sprawdzają na ukulele. Co jeszcze można na niej zagrać? Również polski repertuar dobrze się sprawdza w takim wykonaniu.

YouTuber odpowiedzialny za kanał Na Metalowo odegrał już na tym instrumencie utwory Kata, jak również numery Huntera, Turbo czy Frontside. Teraz muzyk skusił się na nieco lżejszy repertuar i wziął na warsztat kawałki m.in. Iry, Lady Punk czy Hey.

Posłuchajcie, jak utwory tych kapel prezentują się na ukulele:

A co powiecie na numery Comy, Budki Suflera i Dżemu w takiej interpretacji? Ukulele sprawiło, że repertuar tych zespołów nie brzmi tak zadziornie, ale jest to alternatywa dla znudzonych fanów, którzy poszukują ciekawych wersji swoich ulubionych kompozycji.

YouTuber lubi nie tylko grać na ukulele, ale również przerabiać disco polo czy inne kiczowate kawałki na metalowe utwory. Wystarczy wspomnieć o jego coverach m.in. „Przez Twe Oczy Zielone” Akcentu czy „Miód Malina”.

Jak oceniacie rockowe polskie kawałki zagrane na ukulele?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele