26.01.2017 13:22

10 rockowych i metalowych coverów George'a Michaela

Posłuchajcie ostrzejszych wersji niezapomnianych przebojów George'a Michaela i Wham!, w tym „Careless Whisper”, „Faith” i „Last Christmas”.

10 rockowych i metalowych coverów George'a Michaela
foto: kadr z wideo + Bóg Pejnta

W styczniu 2017 roku minął miesiąc od niespodziewanej śmierci George'a Michaela, która poruszyła cały świat muzyczny w święta Bożego Narodzenia w 2017 roku. Z tej okazji postanowiliśmy uczcić pamięć o wokaliście Wham! prezentując jego największe przeboje... w nieco bardziej przystającym do rockowych upodobań stylu.

Siłą rzeczy zestawienie zdominowały niezliczone interpretacje „Careless Whisper”, bez którego do dziś nie wyobraża sobie funkcjonowania żadna szanująca się stacja radiowa grająca popowe evergreeny. Nie zabrakło też jednak solowych szlagierów Michaela i utworów z jego późniejszej kariery.

Zobaczcie sami, jak brzmi jego twórczość na rockowo i metalowo.

1. Seether - Careless Whisper

Twórcy „Fine Again” sięgnęli po klasyczną kompozycję Wham! niejako w ramach żartu. Fani prosili ich o nagranie kawałka specjalnie na Walentynki - no i dostali za swoje, metalowym wydaniem ckliwej ballady. Cover znalazł się później w dwóch wersjach na reedycjach płyty „Finding Beauty in Negative Spaces”.

2. Limp Bizkit - Faith

Często bywa tak, że debiutująca kapela sięga po znany kawałek, nagrywa jego cover... i potem już żyje przez resztę kariery w jego cieniu. Tak na szczęście nie było w przypadku Limp Bizkit, który już na „Three Dollar Bill, Y'all” powiązał solowy przebój George'a Michaela z krzykiem Freda Dursta. Wieść gminna niesie, że twórca oryginału nienawidził tej wersji „Faith”.

3. NXT DMNSN - Careless Whisper

To metalowe wykonanie „Careless Whisper” przekonuje, że saksofonowy motyw, który tak doskonale kojarzymy z oryginału, świetnie się sprawdza również jako melodia gitarowa. Do tego dochodzą grzmiące riffy i pełen gotyckiej wręcz przestrzeni wokal w przejmujących zwrotkach.

4. Mallory Switch - Freeek!

Wydany w 2002 roku singiel zadziwił wszystkich. George Michael jawnie nawiązywał do industrialnych brzmień i cyberpunkowej estetyki, których wcześniej raczej nikt by z nim nie kojarzył. Nic dziwnego, że industrialna Mallory Switch postanowiła sięgnąć po ten właśnie kawałek. Śpiewany przez kobietę nabiera zupełnie nowego sensu.

5. Leo Moracchioli - Wake Me Up Before You Go-Go

W tym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć jednego z naszych ulubionych YouTuberów. Leo specjalizuje się w przerabianiu na metal przebojów z każdej szufladki czasowej i gatunkowej. Tutaj podobnie udało mu się podejść do oryginału z energią i typowym dla niego humorem.

Jakub Gańko
Tagi: Duperele George Michael