23.12.2015 15:52

10 rockowych i metalowych coverów „Last Christmas”

Nie ma Wigilii bez „Last Christmas” - to prawda, ale co powiecie na wersję nieco bardziej z przytupem? Mamy dla Was kilka propozycji!

10 rockowych i metalowych coverów „Last Christmas”
foto: kadr z wideo, Mistrz grafiki

Gdy zbliża się Gwiazdka pojawia się on - zmora wszystkich nadwrażliwych uszu. Mowa oczywiście o nieśmiertelnym kawałku Wham!. George Michael, gdy był piękny i młody stworzył w 1984 roku piosenkę o miłości (znowu), ale akcja całej tej tragicznej historii rozgrywa się w Święta. Utwór stał się poniekąd niepisanym hymnem Gwiazdki i wybrzmiewa niemal ze wszystkich głośników w grudniu każdego roku. Czy to jesteś w restauracji, sklepie, na lodowisku - nigdy nie wiesz, z której strony zaatakuje Cię ten lukrowany kawałek.

Słodkim kompozycjom mówimy zdecydowanie nie... chyba, że można zrobić z nich metalowe i rockowe numery. Taki los spotkał „Last Christmas”, który doczekał się wielu coverów. Oto 10 wersji tego kawałka w ostrzejszych wykonaniach.

1. StereoTypeO

YouTuber wpadł na pomysł, by znane hity, jak chociażby „In the Name of Love” U2, wykonać w stylistyce Type O Negative. Jest bardzo ponuro, przygnębiająco, nic tylko zamknąć się w czterech ścianach i odprawiać czarną mszę. Nie dla wszystkich Święta są powodem do radości...

2. Daily Grind

A może tak Wham! w wersji rockowej? Panowie w czapkach Mikołaja nieźle się bawią wykonując nieśmiertelny hit. Trzeba przyznać że, niemiecka kapela trochę nawiązuje do Guns N' Roses zarówno jeśli chodzi o aranżację, jak również same kadry klipu przypominają te z „Garden Of Eden”.

3. SKAZA

Tym, którzy lubią kawałki z powerem, spodoba się ta interpretacja polskiej kapeli. Długowłosi panowie stworzyli wersję z pazurem z całkiem dobrą solówką gitarową. To rozumiemy!

4. Andrew Baena & Jared Dines

Również nasz ulubiony YouTuber nie mógł nie stworzyć coveru tego numeru. Muzyk wypruwa flaki przy mikrofonie, gitarzysta ostro zacina... no tak, nie są to już słodkie zwierzenia faceta ze złamanym sercem.

Jared Dines słynie z różnych pokręconych pomysłów. Stworzył m.in. 10 rodzajów solówek gitarowych, 10 breakdownów, zaprezentował jak gra się na gitarze oraz perkusji po zażyciu używek, czy też nowe techniki wokalne - screaming bez emocji, jak i ten pełen pasji.

5. Black Rain Season

Na początku zaczyna się niepozornie, ale dziwne akordy zwiastują coś niedobrego. Potem wszystko się wyjaśnia... zaczyna się świąteczny koszmar, jest szybko, agresywnie i głośno.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele