10 rockowych i metalowych coverów „Last Christmas”

Aleksandra Degórska
23.12.2015 15:52
10 rockowych i metalowych coverów „Last Christmas” Fot. kadr z wideo, Mistrz grafiki

Nie ma Wigilii bez „Last Christmas” - to prawda, ale co powiecie na wersję nieco bardziej z przytupem? Mamy dla Was kilka propozycji!

Gdy zbliża się Gwiazdka pojawia się on - zmora wszystkich nadwrażliwych uszu. Mowa oczywiście o nieśmiertelnym kawałku Wham!. George Michael, gdy był piękny i młody stworzył w 1984 roku piosenkę o miłości (znowu), ale akcja całej tej tragicznej historii rozgrywa się w Święta. Utwór stał się poniekąd niepisanym hymnem Gwiazdki i wybrzmiewa niemal ze wszystkich głośników w grudniu każdego roku. Czy to jesteś w restauracji, sklepie, na lodowisku - nigdy nie wiesz, z której strony zaatakuje Cię ten lukrowany kawałek.

Słodkim kompozycjom mówimy zdecydowanie nie... chyba, że można zrobić z nich metalowe i rockowe numery. Taki los spotkał „Last Christmas”, który doczekał się wielu coverów. Oto 10 wersji tego kawałka w ostrzejszych wykonaniach.

Polecamy

1. StereoTypeO

YouTuber wpadł na pomysł, by znane hity, jak chociażby „In the Name of Love” U2, wykonać w stylistyce Type O Negative. Jest bardzo ponuro, przygnębiająco, nic tylko zamknąć się w czterech ścianach i odprawiać czarną mszę. Nie dla wszystkich Święta są powodem do radości...

2. Daily Grind

A może tak Wham! w wersji rockowej? Panowie w czapkach Mikołaja nieźle się bawią wykonując nieśmiertelny hit. Trzeba przyznać że, niemiecka kapela trochę nawiązuje do Guns N' Roses zarówno jeśli chodzi o aranżację, jak również same kadry klipu przypominają te z „Garden Of Eden”.

Polecamy

3. SKAZA

Tym, którzy lubią kawałki z powerem, spodoba się ta interpretacja polskiej kapeli. Długowłosi panowie stworzyli wersję z pazurem z całkiem dobrą solówką gitarową. To rozumiemy!

4. Andrew Baena & Jared Dines

Również nasz ulubiony YouTuber nie mógł nie stworzyć coveru tego numeru. Muzyk wypruwa flaki przy mikrofonie, gitarzysta ostro zacina... no tak, nie są to już słodkie zwierzenia faceta ze złamanym sercem.

Jared Dines słynie z różnych pokręconych pomysłów. Stworzył m.in. 10 rodzajów solówek gitarowych, 10 breakdownów, zaprezentował jak gra się na gitarze oraz perkusji po zażyciu używek, czy też nowe techniki wokalne - screaming bez emocji, jak i ten pełen pasji.

5. Black Rain Season

Na początku zaczyna się niepozornie, ale dziwne akordy zwiastują coś niedobrego. Potem wszystko się wyjaśnia... zaczyna się świąteczny koszmar, jest szybko, agresywnie i głośno.

Polecamy

6. 3 Feet Smaller

Szalona banda Mikołajów wpadła na scenę klubu i rozpoczęła rockową rebelię. Wokalista nie ma spodni, zespół popija sobie piwko... w końcu kto powiedział, że brodacz jest poczciwym staruszkiem.

7. Sharing Of Saliva

Spacerujesz sobie po mieście, szukasz tej przeklętej jemioły, ale zamiast tego znajdujesz grajków, którzy wykonują ten oklepany numer. Panowie podeszli do tego utworu z przymrużeniem oka. Całe szczęście wokalista growluje aż miło, a kapela zacina z prędkością światła. Grupa mogłaby jedynie trochę bardziej postarać się przy realizacji teledysku, bo ujęcia ze śnieżynkami bardzo przypominają kiczowate lata 90.

8. Rebirth

Włoska kapela postanowiła trochę zmienić tekst i tym sposobem mamy kawałek „Fuck Christmas”. Momentami można odnieść wrażenie, że wokalista się rozdwaja, bo równolegle z jego głosem słychać demoniczne wstawki. No cóż, Ci panowie nie przejmowali się, że byli niegrzeczni i Mikołaj może ich nie odwiedzić.

9. HYRAX

Ile można stworzyć wersji „Last Christmas”? Jak się okazuje, każdy artysta ma swój własny pomysł na aranżację tego numeru. Posłuchajcie ostrej, jak brzytwy wersji niemieckiej kapeli.

Polecamy

10. Amelie

Na początku panowie brzmią bardzo zniewieściale, ale kto tam lubi grzecznych chłopców. Potem na całe szczęście rozkręcają się i pokazują swoje prawdziwe muzyczne oblicze.

Która wersja „Last Christmas” podoba Wam się najbardziej?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.