06.04.2017 13:50

10 rockowych i metalowych coverów „Waterloo” grupy ABBA

6 kwietnia 2017 roku mija 43. rocznica wygranej Szwedów na konkursie Eurowizji. Z tej okazji mamy dla Was 10 mocniejszych interpretacji zwycięskiego przeboju.

10 rockowych i metalowych coverów „Waterloo” grupy ABBA
foto: kadr z wideo + Bóg Pejnta

To właśnie od tej piosenki zaczęła się międzynarodowa kariera Agnethy Fältskog, Björna Ulvaeusa, Benny'ego Anderssona i Anni-Frid Lyngstad. Kariera spektakularna, choć krótkotrwała: już po dziesięciu latach zespół uległ rozwiązaniu. Mimo to do dziś znajduje się pośród najpopularniejszych wykonawców w historii muzyki, a nakład jego płyt szacuje się na od 140 do aż 500 milionów egzemplarzy.

Podobne rekordy popularności bił „Waterloo”, który w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w ponad sześciu milionach sztuk. Sława grupy wystrzeliła błyskawicznie po zwycięstwie na 19. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji i do dziś pozostaje jednym z największych sukcesów komercyjnych festiwalu obok Celine Dion czy Julio Iglesiasa.

Oczywiście jak na taki hit - i najlepszą piosenkę w historii Eurowizji, jak ogłoszono na edycji z 2005 roku - „Waterloo” doczekał się tez niezliczonych coverów. A pośród nich nie zabrakło tego, co lubimy najbardziej, czyli przeróbek na nieraz znacznie mocniejsze brzmienia niż w oryginale.

Z okazji 43. rocznicy zwycięstwa utworu grupy ABBA, przygotowaliśmy dla Was 10 właśnie takich interpretacji tego ponadczasowego szlagieru.

Lubicie „Waterloo” grupy ABBA?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Galeria