16.11.2015 17:31

10 rockowych i metalowych coverów z bajek Disneya

Kochacie filmy animowane? Oto znane i lubiane piosenki z dzieciństwa, które źli dorośli zamienili na ostre brzmienia.

10 rockowych i metalowych coverów z bajek Disneya
foto: pinterest.com

Kto nie płakał przy filmie o Królu Lwie? Kto nie marzył o tym, by mieć lampę Aladyna, czy spotkać księcia na białym koniu?

Bajki Disneya to coś, co kojarzy się większości z okresem błogiego dzieciństwa. Ale pociechy dorastają i z powodu sentymentu do piosenek z ulubionych filmów, postanawiają na nowo przedstawić dobrze nam znane utwory. Jak brzmią kompozycje z filmów animowanych w zdecydowanie bardziej niegrzecznych wersjach?

Bajki się skończyły! Oto piosenki z Disneya w krzywym zwierciadle.

1. Betraying The Martyrs - Let It Go

Obraz „Kraina Lodu” z 2013 roku zainspirowany baśnią o Królowej Śniegu, pobił rekordy popularności i zdobył dwa Oskary - za najlepszy długometrażowy film animowany oraz właśnie za najlepszy utwór. „Let It Go” doczekał się już tylu coverów, że aż szkoda tracić czas na wyliczanie.

Warto jednak zwrócić uwagę na wersję kapeli Betraying The Martyrs. Dzieci raczej nie poznałyby piosenki z ich ulubionej bajeczki w wersji metalcore. Dopiero linia melodyczna w refrenie przypomina trochę oryginał. Taka interpretacja przeznaczona jest raczej dla niegrzecznych dzieci.

2. Gene Simmons - When You Wish Upon The Star

Kto chciałby usłyszeć na dobranoc kołysankę w wykonaniu muzyka Kiss? Utwór z filmu o Pinokio z 1940 roku stał się rozpoznawalną kompozycją dla wszystkich późniejszych produkcji Disneya. Wersja Simmonsa z 1978 roku zasadniczo nie różni się pod względem aranżacji, ale sam fakt, że wykonuje ją tak barwna postać, powoduje, że dzieciaki raczej drżą słuchając tej wersji. Strach się bać!

3. MufasaDisneyMetal - I Wanna Be Like You/The Bare Necessities

Księga dżungli, biedna sierota Mowgli sam w dziczy, niebezpieczeństwo w postaci dzikich zwierząt... choć niedźwiadek był akurat bardzo pociesznym stworzeniem. Małpie figle czy nieduże potrzebny życiowe misia zostały przedstawione w postaci błyskotliwych piosenek, które również doczekały się licznych coverów, jak chociażby w wersji Fall Out Boy. Gdyby, te utwory miały wykonywać jakieś groźne baśniowe postacie, metalowa wersja w pełni oddałaby, jak bardzo agresywni są to bohaterowie.

4. Touchdown Boy - You've Got A Friend In Me

Kto nie zastanawiał się, czy jego zabawki nie żyją swoim własnym życiem i przeżywają niesamowite przygody, gdy nas nie ma w domu? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w „Toy Story”. Utwór „You've Got a Friend in Me”, pochodzący z tego filmu, również rozpoczął swój własny żywot za sprawą licznych interpretacji. Posłuchajcie wersji Touchdown Boy, który stworzył zwariowaną rockową wersję tego przeboju.

5. ToxicxEternity - Prince Ali

Aladyn, Dżinn, Dżasmine - wszystko to znamy, ale jak zabrzmiałby utwór o głównym bohaterze tej opowieści w metalowej aranżacji? Ostro, z pazurem i dodając skrzydeł. Z resztą komu są one potrzebne, gdy ma się do dyspozycji latający dywan. Odlot gwarantowany!

6. Victor De Andres - Colors Of The Wind

Wyciskacz łez z filmu „Pocahontas” stał się hitem karaoke, w końcu każda szanująca się wokalistka nie może pominąć tego utworu w swoim repertuarze... obok oczywiście „I Will Always Love You”. Jak się okazuje kompozycja „Colors Of The Wind” nie umknęła również twórcom mocniejszych brzmień, którzy dodali rockowego pazura tej piosence. Dzikuska Pocahonstas byłaby dumna z takich agresywnych rytmów.

7.  Johan Hedin - Can You Feel the Love Tonight

Ten utwór to hit nad hitami jeśli chodzi o kompozycje pochodzące z filmów Disneya. Chyba nie ma ani jednego dzieciaka, który nie uronił łzy nad biednym Mufasą. Utwór skomponowany przez Eltona Johna na trwałe wpisał się w historię najbardziej rozpoznawalnych utworów filmowych. Został uhonorowany również Oskarem, co mówi samo za siebie.

Romantyczna piosenka doczekała się również coveru w wersji powermetalowej. Utwór stał się bardzo dynamiczny i może niekoniecznie pasuje do obrazu przytulających się lwów i płaczących Pana Świni i Timona, ale taka wersja przypadnie do gustu dorosłej publice, która lubi mocniejsze brzmienia. Hakuna Matata!

8. Jonathan Young - I'll Make a Man Out of You

Utwór z filmu „Mulan” brzmi zdecydowanie bardziej przekonywująco, gdy akompaniament jest ostrzejszy niż oryginał. W końcu, jeśli ktoś chce zrobić z Ciebie prawdziwego mężczyznę, to mocne brzmienia na pewno dodadzą otuchy podczas tej jakże trudnej próby. To do dzieła Panowie!

9. Per Fredrik - Under The Sea

Arielka z „Małej Syrenki” stała się już legendarną księżniczką. Jaka dziewczynka nie chciałaby być piękną rudowłosą syreną, która spotyka na swojej drodze księcia. Opuszczamy jednak morskie głębimy i schodzimy na ziemię. „Under The Sea”, gdy śpiewa go nie krab, a norweski wokalista w wersji metalowej, brzmi zdecydowanie bardziej dziarsko.

10. The Baron - Everybody wants to be a cat

Nie jest to wprawdzie wersja rockowa, ale muzyk ma na sobie koszulkę Motorhead, a jego głos świadczy, że lubi sobie czasem nieźle powrzeszczeć. Wykonawca twierdzi, że oglądał bajkę Disneya „Aryskotraci” wraz ze swoimi pociechami i muzyka z tego obrazu zainspirowała go do tego, by wykonać ten zaskakujący cover. Wytatułowany facet, miś w tle, ukulele i kawałek z filmu animowanego z 1970 roku? Gratulujemy pomysłowości.

Kolejny raz nasuwa się pytanie, czy bajki Disneya mają coś wspólnego z szatanem, bowiem w takich rockowo-metalowych wersjach brzmią dla niektórych dzieci dosyć groźnie. Albo i nie, bo są też pociechy, które już od najmłodszych lat ćwiczą swój wokal śpiewając hity Disneya, jak chociażby „Let It Go” wydzierając się ile tylko sił w małych płucach. Oglądając bajki można naprawdę wiele się nauczyć:

A Wy którą bajkę Disneya lubicie najbardziej?

Magda Słomka
Tagi: Duperele