10 rockowych i metalowych utworów na Dzień Kobiet

Aleksandra Degórska
07.03.2016 19:03
10 rockowych i metalowych utworów na Dzień Kobiet Fot. shutterstock.com

Po jakie utwory warto sięgnąć 8 marca? Z okazji Dnia Kobiet prezentujemy rockowe oraz metalowe utwory z płcią piękną w roli głównej.

Nigdy nie zrozumiesz kobiety, jest jak nigdy nie rozwikłana zagadka i wulkan, który wybucha kiedy tego się nie spodziewasz. Życie z nią to trudna sztuka, ale bez niej jest jeszcze gorzej. Płeć piękna to muza, która przez wieki jest największą inspiracją dla artystów wszelakiej maści.

Utworów o nich jest tak wiele, że można byłoby wymieniać dniami i nocami. My wybraliśmy 10 kawałków z kobietami w tytule, które odwzorowują naturę płci pięknej - momentami subtelna i łagodna, by po chwili zamienić się w femme fatale, której tylko jedno w głowie.

1. Black Sabbath - „Evil Woman”

Autorem tego numeru jest zespół Crow. Cover brytyjskiej kapeli ukazał się na debiutanckiej płycie zatytułowanej po prostu „Black Sabbath”, jak również został wydany na singlu. Wersja zespołu jest wierna oryginałowi i brzmi po prostu nieziemsko.

2. Type O Negative - „Christian Woman”

Utwór bazuje na opowieści o pobożnej dziewczynie, która za każdym razem przed snem spoglądała na ukrzyżowanego Jezusa. W końcu zaczęła mieć erotyczne fantazje z nim w roli głównej. Utwór „Christian Woman” z albumu „Bloody Kisses”, jak to na Type O Negative przystało jest mroczny, a wokal Petera Steele'a nikogo nie pozostawia obojętnym. Numer doczekał się wielu wersji, w tym też typowo babskich.

3. Santana - „Black Magic Woman”

Utwór o czarnoskórej femme fatale skomponował Peter Green z Fleetwood Mac. Oryginalna wersja to znakomicie bujający blues, ale to właśnie interpretacja Santany zdobyła serca większej liczby słuchaczy. Latynoski „smaczek”, który dodał gitarzysta do tego utworu sprawia, że nogi zaczynają same chodzić.

4. The Doors - „L.A. Woman”

Utwór pochodzi z szóstego krążka o tej samej nazwie, który był ostatnim albumem The Doors wydanym przed śmiercią Morrisona. Kawałek jest dynamicznym bluesowym utworem z nieziemskim wokalem Jima i świetnym popisem Manzarka. Wiele dzieje się w tym utworze, którym można delektować się bez końca.

5. ZZ Top - „Planet Of Women”

Pozostając w bluesrockowej stylistyce, warto sięgnąć po ten numer brodaczy. Panowie mają słabość do długich nóg, a w tym utworze już kompletnie tracą głowę dla płci pięknej. Wszystko przy akompaniamencie zadziornej gitary i mocnej perkusji.

6. The Rolling Stones - „Honky Tonk Women”

Ci faceci też mają sporo na sumieniu jeśli chodzi o złamane serca i listę kobiet, z którymi pozwalali sobie na małe co nieco. Brudny numer ociekający seksem pochodzi z 1969 roku i nadal szybko wpada w ucho i świetnie buja.

7. Lenny Kravitz - „American Woman”

Numer został stworzony przez kanadyjską rockową kapelę The Guess Who i ukazał się w 1970 roku. Utwór doczekał się wielu coverów, z czego najsłynniejszym wykonaniem jest wersja Kravitza, który wziął na warsztat kompozycję w 1999 roku z myślą o soundtracku do filmu „Austin Powers: Szpieg, który nie umiera nigdy”. Jego interpretacja to niegrzeczny numer z pazurem, przy którym chce się grzeszyć.

8. John Lennon - „Woman”

Pewnego popołudnia na Bermudach muzyk doszedł do wniosku, że wiele zawdzięcza kobietom. Artysta zaczął nucić melodię i tak powstała jedna z kompozytorskich perełek Lennona, która ukazała się w 1980 roku na krążku Double Fantasy”. Ładny liryczny kawałek, przy którym należy swoją drugą połówkę po prostu przytulić i pokołysać się w rytm muzyki.

9. Aerosmith - „Woman of The World”

Kompozycja pojawiła się na drugim krążku formacji zatytułowanym „Get Your Wings”. „Woman of The World” to stary dobry rock pełen dynamizmu, który uzależnia niczym narkotyk. W utworze mowa jest o silnej kobiecie, której nie sposób jest zmienić - albo ją kochasz taką, jaka jest, albo przegrywasz.

10. Wolfmother - „Woman”

Numer pochodzi z debiutanckiej płyty zespołu i został nagrodzony statuetką Grammy w 2007 roku w kategorii Najlepsze wykonanie - hard rock. Wokalista z lwią grzywą wrzeszczy kolejne wersy o swojej kobiecie wyżywając się jednocześnie na gitarze. Zwariowany numer pełen temperamentu i skrajnych emocji.

Który utwór o kobietach najbardziej lubicie?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.