07.03.2016 19:03

10 rockowych i metalowych utworów na Dzień Kobiet

Po jakie utwory warto sięgnąć 8 marca? Z okazji Dnia Kobiet prezentujemy rockowe oraz metalowe utwory z płcią piękną w roli głównej.

10 rockowych i metalowych utworów na Dzień Kobiet
foto: shutterstock.com

6. The Rolling Stones - „Honky Tonk Women”

Ci faceci też mają sporo na sumieniu jeśli chodzi o złamane serca i listę kobiet, z którymi pozwalali sobie na małe co nieco. Brudny numer ociekający seksem pochodzi z 1969 roku i nadal szybko wpada w ucho i świetnie buja.

7. Lenny Kravitz - „American Woman”

Numer został stworzony przez kanadyjską rockową kapelę The Guess Who i ukazał się w 1970 roku. Utwór doczekał się wielu coverów, z czego najsłynniejszym wykonaniem jest wersja Kravitza, który wziął na warsztat kompozycję w 1999 roku z myślą o soundtracku do filmu „Austin Powers: Szpieg, który nie umiera nigdy”. Jego interpretacja to niegrzeczny numer z pazurem, przy którym chce się grzeszyć.

8. John Lennon - „Woman”

Pewnego popołudnia na Bermudach muzyk doszedł do wniosku, że wiele zawdzięcza kobietom. Artysta zaczął nucić melodię i tak powstała jedna z kompozytorskich perełek Lennona, która ukazała się w 1980 roku na krążku Double Fantasy”. Ładny liryczny kawałek, przy którym należy swoją drugą połówkę po prostu przytulić i pokołysać się w rytm muzyki.

9. Aerosmith - „Woman of The World”

Kompozycja pojawiła się na drugim krążku formacji zatytułowanym „Get Your Wings”. „Woman of The World” to stary dobry rock pełen dynamizmu, który uzależnia niczym narkotyk. W utworze mowa jest o silnej kobiecie, której nie sposób jest zmienić - albo ją kochasz taką, jaka jest, albo przegrywasz.

10. Wolfmother - „Woman”

Numer pochodzi z debiutanckiej płyty zespołu i został nagrodzony statuetką Grammy w 2007 roku w kategorii Najlepsze wykonanie - hard rock. Wokalista z lwią grzywą wrzeszczy kolejne wersy o swojej kobiecie wyżywając się jednocześnie na gitarze. Zwariowany numer pełen temperamentu i skrajnych emocji.

Który utwór o kobietach najbardziej lubicie?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele