24.04.2018 16:28

10 rockowych utworów o bohaterach z komiksów

Wielu muzyków oszalało na punkcie komiksów i postanowiło napisać piosenki o swoich ulubionych bohaterach. Posłuchajcie te najciekawsze.

3 Doors Down - Kryptonite
foto: kadr z wideo

Muzycy śpiewają naprawdę o różnych rzeczach i szukają inspiracji dosłownie wszędzie. Wielu artystów inspiruje się literaturą, chociażby warto podać przykład Stephena Kinga, który swoimi książkami podrzucił sporo pomysłów dla metalowych zespołów.

Świat komiksu również jest bliski muzykom - jednym z najbardziej znanych fanów jest Kirk Hammett. Nie tylko on zarywał nocki czytając o losach swoich ulubionych bohaterów. To wszystko oczywiście wpływało na tworzoną muzykę - artyści pisali teksty opowiadające historie Supermana czy Hulka. Sporo jest tego typu utworów, a oto 10 najciekawszych przykładów tego, jak świat komiksu wpłynął na muzykę.

1. 3 Doors Down - „Kryptonite”

Utwór stworzył Brad Arnold, który tekst napisał jeszcze jako 15-latek i mocno nudził się na lekcji matematyki. Piosenka mówi o Supermenie - nieśmiertelnej osobie, która obserwuje, jak wali się świat. Numer ukazał się na debiutanckiej płycie „The Better Life” z 2000 roku i jest jedną z bardziej znanych kompozycji zespołu.

2. Paul McCartney And Wings - „Magneto And Titanium Man”

Tym utworem były Beatles udowodnił, że jest fanem Marvela. Crimson Dynamo i Titanium Man to uzbrojeni agenci, najwięksi wrogowie Iron Mana, natomiast wrogiem grupy X-Menów, od pierwszych ich wcieleń jest Magneto. Fabuła opowiada o trzech czarnych charakterach, którzy twierdzą, że dziewczyna narratora, która jest policjantką, planuje napad na bank.

3. Anthrax - „I Am the Law”

Wszyscy członkowie zespołu mocno byli zainteresowani komiksami, gdy nagrywali ten utwór. Sędzia Dredd zaintrygował ich na tyle, że postanowili stworzyć o nim nawet numer. Postać zajmuje się ochroną porządku publicznego w futurystycznym mieście Mega-City One. Utwór „I Am the Law pochodzi z kultowej płyty „Among the Living” z 1987 roku.

4. R.E.M. - „Superman”

Piosenka jest coverem The Clique, którzy wydali ten numer w 1969 roku, ale to właśnie cover R.E.M. jest zdecydowanie bardziej znany. Utwór opowiada o osobie, która uważa siebie za Supermana i twierdzi, że posiada rentgenowski wzrok, dzięki czemu widzi, że dziewczyna nie kocha chłopaka, z którym jest w związku.

5. Prince „Batdance”

Utwór powstał specjalnie na potrzeby filmu Tima Burtona, który osobiście o to poprosił Prince'a. Podjął słuszną decyzję, bo utwór „Batdance” stał się w 1989 roku radiowym hitem, a klip do kompozycji nadal prezentuje się naprawdę zjawiskowo. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele