10 rockowych utworów o bohaterach z komiksów
Aleksandra Degórska
24.04.2018 16:28
10 rockowych utworów o bohaterach z komiksów Fot. kadr z wideo

Wielu muzyków oszalało na punkcie komiksów i postanowiło napisać piosenki o swoich ulubionych bohaterach. Posłuchajcie te najciekawsze.

Muzycy śpiewają naprawdę o różnych rzeczach i szukają inspiracji dosłownie wszędzie. Wielu artystów inspiruje się literaturą, chociażby warto podać przykład Stephena Kinga, który swoimi książkami podrzucił sporo pomysłów dla metalowych zespołów.

Świat komiksu również jest bliski muzykom - jednym z najbardziej znanych fanów jest Kirk Hammett. Nie tylko on zarywał nocki czytając o losach swoich ulubionych bohaterów. To wszystko oczywiście wpływało na tworzoną muzykę - artyści pisali teksty opowiadające historie Supermana czy Hulka. Sporo jest tego typu utworów, a oto 10 najciekawszych przykładów tego, jak świat komiksu wpłynął na muzykę.

1. 3 Doors Down - „Kryptonite”

Utwór stworzył Brad Arnold, który tekst napisał jeszcze jako 15-latek i mocno nudził się na lekcji matematyki. Piosenka mówi o Supermenie - nieśmiertelnej osobie, która obserwuje, jak wali się świat. Numer ukazał się na debiutanckiej płycie „The Better Life” z 2000 roku i jest jedną z bardziej znanych kompozycji zespołu.

2. Paul McCartney And Wings - „Magneto And Titanium Man”

Tym utworem były Beatles udowodnił, że jest fanem Marvela. Crimson Dynamo i Titanium Man to uzbrojeni agenci, najwięksi wrogowie Iron Mana, natomiast wrogiem grupy X-Menów, od pierwszych ich wcieleń jest Magneto. Fabuła opowiada o trzech czarnych charakterach, którzy twierdzą, że dziewczyna narratora, która jest policjantką, planuje napad na bank.

3. Anthrax - „I Am the Law”

Wszyscy członkowie zespołu mocno byli zainteresowani komiksami, gdy nagrywali ten utwór. Sędzia Dredd zaintrygował ich na tyle, że postanowili stworzyć o nim nawet numer. Postać zajmuje się ochroną porządku publicznego w futurystycznym mieście Mega-City One. Utwór „I Am the Law pochodzi z kultowej płyty „Among the Living” z 1987 roku.

4. R.E.M. - „Superman”

Piosenka jest coverem The Clique, którzy wydali ten numer w 1969 roku, ale to właśnie cover R.E.M. jest zdecydowanie bardziej znany. Utwór opowiada o osobie, która uważa siebie za Supermana i twierdzi, że posiada rentgenowski wzrok, dzięki czemu widzi, że dziewczyna nie kocha chłopaka, z którym jest w związku.

5. Prince „Batdance”

Utwór powstał specjalnie na potrzeby filmu Tima Burtona, który osobiście o to poprosił Prince'a. Podjął słuszną decyzję, bo utwór „Batdance” stał się w 1989 roku radiowym hitem, a klip do kompozycji nadal prezentuje się naprawdę zjawiskowo. 

6. The Traits - „Nobody Loves The Hulk”

W 1969 roku amerykańska kapela zainspirowała się historią Hulka, jego alienacją i brakiem zrozumienia. Możliwe, że w ten sposób kapela chciała pokazać uprzedzenia rasowe, które panowały w Ameryce w latach 60.

7. Suicide „Ghost Rider”

Główny bohater, który jest motocyklistą sprzedał duszę, żeby uratować swojego przyjaciela. W konsekwencji zamienia się w płonący szkielet. Ta właśnie postać zainspirowała amerykański zespół, a utwór „Ghost Rider” pojawił się na debiutanckiej płycie wydanej w 1977 roku.

8. The Ramones - „Spider-Man”

Ten utwór dobrze kojarzą fani Spider-mana. Za słowa odpowiada Paul Francis Webster, zaś za muzykę Bob Harris. Kawałek doczekał się wielu coverów, m.in. w wykonaniu Aerosmith, czy właśnie The Ramones. Wersja zespołu pojawił się na stornie B albumu „Adios Amigos”.

9. Iced Earth - „The Dark Saga”

Jon Schaffer mocno zainspirował się komiksem „Spawn”, w którym to główny bohater zgadza się służyć piekłu, by ponownie spotkać się ze swoją żoną. Muzycy postanowili poświęcić cały album tej historii, a grafik odpowiedzialny za komiks, Todd McFarlane, zaprojektował okładkę płyty.

10. Black Lips „Spidey's Curse”

W 2011 roku Black Lips zaprezentował utwór, w którym to opowiedziano co nieco na temat historii Spider-mana molestowanego w dzieciństwie. Całe to zdarzenie mocno wpłynęło na jego życie.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.