27.11.2015 10:57

10 rodzajów gitarzystów rytmicznych

Podobno każdego gitarzystę rytmicznego można przyporządkować do jednej z kilku podstawowych kategorii. Znany twórca internetowy Jared Dines pokazał, jak jego zdaniem wygląda ta klasyfikacja. 

10 rodzajów gitarzystów rytmicznych
foto: kadr z wideo

W zależności od osobowości, a także gatunku wykonywanej muzyki gitarzysta rytmiczny zachowuje się na scenie w charakterystyczny sposób. Często na koncertach możemy zaobserwować zarówno „maniaków szybkości”, jak i tych, którzy grają „nisko i wolno”…

YouTuber Jared Dines nie ogranicza się tylko do podziału ze względu na szybkość, ale podchodzi do sprawy z typowym dla siebie humorem. Z wideo dowiadujemy się, jak wygląda styl typu „łamacz nóg” oraz „na pozera”, a także widzimy gitarzystę, któremu dawno temu przestało zależeć na grze w zespole.

Obrywa się także muzykom, którzy do swojej twórczości podchodzą bardzo poważnie, czyli twórcom spod znaku Prawdziwego Black Metalu. Jared prezentuje, jak jego zdaniem wygląda na scenie gra w tylu „trve kult”, a także gitarzystów, którzy z zazdrością patrzą na solowe popisy swoich kolegów z zespołu.

Zobaczcie, jak wygląda klasyfikacja gitarzystów rytmicznych według Jareda Dinesa:

Dines to niezwykle płodny artysta internetowy, który uwielbia tworzyć wszelakie rankingi. Mieliśmy już okazję zobaczyć 10 rodzajów solówek gitarowych, 10 breakdownów, a także m.in. przekonać się, jak gra się na gitarze oraz perkusji po zażyciu różnych używek.

Który styl podoba Wam się najbardziej?

Michał Miernik
Tagi: Duperele Jared Dines