10.09.2016 15:42

10 słynnych ubrań rockmanów

Brazylijski artysta stworzył grafiki przedstawiające ciuchy znanych gwiazd rocka, by pokazać jak bardzo są to charakterystyczne stroje.

10 słynnych ubrań rockmanów
foto: Retna / Photoshot / Reporter / East News; East News; Rafał Żygiel / Antyradio.pl

Niektórzy twierdzą, że muzyka oraz moda są jak mąż i żona. Coś jest na rzeczy, bo każdy z artystów chce wyróżnić się nie tylko ciekawym brzmieniem, ale również swoim wizerunkiem, który współgra z jego twórczością. Jedni decydowali się na współprace z projektantami mody, inni dobierali ubrania na własne wyczucie - wszyscy jednak stworzyli swój charakterystyczny styl.

Również fani chętnie podpatrują swojego idola i upodabniają się do niego pod względem image'u. To sprawia, że wielbiciele konkretnego zespołu od razu się rozpoznają, gdy tylko ktoś ma na sobie charakterystyczną czapkę w stylu Angusa Younga, wąsy jak Freddie Mercury czy cylinder w stylu Slasha.

Grafik Frederico Birchal stworzył serię obrazków, które przedstawiają stroje słynnych muzyków. Tym samym udowodnił, że są to na tyle charakterystyczne ciuchy, że nie trzeba nawet pisać, kto jest ich właścicielem, od razu wiadomo o jakiego muzyka chodzi.

Który wizerunek podoba się Wam najbardziej?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Galeria