10 sposobów na gitarowe „breakdowny”

Jakub Gańko
12.11.2015 14:16
10 sposobów na gitarowe „breakdowny” Fot. kadr z wideo

Są różne sposoby na urozmaicenie kompozycji rockowej czy metalowej. W którymś momencie warto uwypuklić figurę rytmiczną - jak to zrobić? Popatrzcie.

Dla wychowanych przez ulicę i broniących pokrzywdzonych przez ciężkie życie nadaje się w sam raz „styl wycia gnoja” - „wyjemy” oczywiście gitarą. Ważne, by pamiętać przy tym o rytmicznym machaniu głową (można przy okazji rzucić okiem, czy perkusista nadąża). „Turlanie ślimaka” to w tym przypadku schodzenie z gitarą coraz niżej i niżej... Nie polecamy w co obskurniejszych lokalach, gdzie nikt nie czyści podłogi z wymiocin.

Prawdziwi hardkorzy wyginają się w rytm stylu „xHARDCOREx”. Jeśli lubicie wymachiwać nogami, to coś dla Was. Od czasu do czasu możecie nieco „zawieść” swoich słuchaczy, prezentując im ciche brzdąknięcie, zbudowawszy wcześniej atmosferę ciężkim dudnieniem. „Szatkowanie” to obowiązkowa zagrywka, kiedy wzorujecie się na System of a Down. Można stosować w połączeniu z lubieżnym „chwyć mnie w ten sposób”.

Wyjątkowo trafnie wyszło Dinesowi przedstawienie konkretnych mód ostatnich lat. W stylu „2009” nie brakuje filmowego sampla i elektronicznych efektów. W „2015” jest znacznie gorzej - cała salwa z gitarowego karabinu jest już po prostu puszczana z laptopa. Chyba lepiej już straszyć słuchaczy upiornym spojrzeniem jak w „2spooky4me”. Mało? Zostaje jeszcze djont.

Tak, dobrze widzicie: DJONT!!!!!

djont Fot. foto: Memecrunch.com

Zobaczcie wszystkie te sposoby w akcji na nagraniu Jareda:

Jeśli obejrzycie pozostałe nagrania YouTubera, jest bardzo prawdopodobne, że czeka Was świetlana kariera. Macie w czym wybierać: sprawdźcie 10 sposobów na gitarowe solo, jeszcze więcej solówek czy grę na gitarze i perkusji pod wpływem używek.

Który styl podoba Wam się najbardziej?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.