27.10.2015 13:09

10 sposobów na gitarowe solo

Nie potrzeba żadnego testu psychologicznego, żeby określić jakim jesteś typem człowiekiem. Chwyć za gitarę, zagraj solo, a dowiesz się całej prawdę o sobie!

10 sposobów na gitarowe solo
foto: kadr z wideo

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak gra na gitarze odzwierciedla wnętrze człowieka? Zapomnij o wróżkach, testach i zodiaku, bo to YouTuber Jared Dines prawdę Ci o muzyce powie i pomoże w tym jakże trudnym zadaniu.

Jak się okazuje sposób jest naprawdę bardzo prosty - wpatrujesz się w grymasy na twarzy i bacznie obserwujesz grę na gitarze, która ukazuje co człowiekowi w duszy gra. Teraz nikt nie zdoła ukryć swojej prawdziwej natury. 

Solo można wykonać na 10 różnych sposobów. Mamy bowiem takie typy, jak np. klasyczny i całkowite jego przeciwieństwo, czyli początkujący, który gra w żółwim tempie raptem 3 nutki, ale za to z jakim skupieniem! Brutal wyżywa się na gitarze, aż iskry idą, zaś fałszerz jak gdyby nigdy nic, przemierza palcami gryf gitary i robi dobrą minę do złej gry.

A może jesteś muzykiem, którego twarz przedstawia setki emocji na sekundę? Albo grasz metalcore'owe solo i umierasz z nudów? Sprawdź, jakim typem jesteś: 

Gratulujemy Jaredowi pomysłowości oraz zdolności aktorskich, bowiem jego miny mówią same za siebie. Ostatnio zaprezentował również 15 słynnych metalowych głosów, znane riffy w zupełnie innej stylistyce, albo jak gra się na gitarze oraz na perkusji po używkach.

A Ty, jak grasz solo na gitarze?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Jared Dines