01.06.2016 17:22

10 szalonych ruchów metalowców

Zwykłe łupanie głową nie wystarczy. Zobaczcie, jak to robią mistrzowie.

10 szalonych ruchów metalowców
foto: Sputnik / East News

Zapewne nieraz wracaliście z metalowego koncertu z siniakami, zdeptanymi butami i bólem mięśni. Nie ma to jak porządnie się wyżyć podczas występu ulubionej kapeli. Wielu fanów również podpatruje sceniczne ruchy swoich idoli, a jest rzeczywiście na co popatrzeć.

Przedstawialiśmy już 10 szalonych tańców rockmanów, które robią naprawdę wrażenie. Teraz nadszedł czas na to, by pokazać mistrzów metalowej sceny wyprawiających cuda na scenie.

Wiadomo, że muzyka porywa każdego melomana, artyści podczas koncertów dają się ponieść emocjom i wywijają takie balety, że szczęka opada.

Zobaczcie, jak robią to najlepsi!

1. Ronnie James Dio

Legendarny muzyk zasłynął ze swojego nieziemskiego wokalu, jak również z charakterystycznych „diabelskich rogów”. Właśnie Dio uważany jest za ojca tego znaku, który przejęły kolejne pokolenia metali.

Sam wokalista twierdził, że nie był pierwszą osobą, która pokazała „rogi”, bo była nią... jego babcia. Kobieta używała tego znaku, gdy ktoś w zły sposób na nią spojrzał. Kobieta wytłumaczyła mu dlaczego tak robi, muzyk uznał, że jest to ciekawe i warto zaprezentować ten znak na koncertach.

2. Judas Priest

Wiadomo, że latka lecą, na głowie zamiast włosów pojawiają się tatuaże, ale muzycy nadal mają w sobie takie pokłady energii, że nie jeden młodzieniec mógłby pozazdrościć. Artyści zawsze dawali czadu i to pozostaje bez zmian, zresztą można się o tym przekonać zerkając na najnowsze koncertowe DVD zatytułowane „Battle Cry”.

Kapela zawsze wyciskała siódme poty na scenie, a artyści w muzycznej ekstazie oprócz łupania głową synchronicznie kołyszą się w rytm muzyki. Podobnie robią członkowie zespołu Scorpions, ale bogów metalu nikt nie przewyższy!

3. Steve Harris

Basista szaleje na scenie jak wariat, aż czasami zdarza się mu wywinąć orła podczas koncertów Iron Maiden. Całe szczęście to należy do rzadkości. Częściej można zauważyć charakterystyczny ruch, który każdy fan Iron Maiden dobrze zna.

Steve Harris używa gryfu gitary jako lufy strzelby, którą celuje w publiczność. Muzyk jako ładunek stosuje porządną dawkę ciężkiego grania. Aż miło stać się celem, w który wymierza basista.

4. Bruce Dickinson

Skoro już wspomnieliśmy o Iron Maiden, w tym zestawieniu nie może zabraknąć również wokalisty brytyjskiej kapeli. Muzyk daje się ponieść emocjom podczas występów, miota się po scenie, wskakuje na odsłuchy, wymachuje brytyjską flagą, jak również udaje wspinającą się małpę.

Trudno wskazać tylko jeden rozpoznawalny ruch muzyka, bo Dickinson jest jak aktor na scenie, który ma już swoją charakterystyczną manierę. Bruce jest gwarancją metalowego spektaklu na najwyższym poziomie. Szaman na scenie - to chyba najlepsze określenie.

5. Barney Greenway

Wokalista Napalm Death porusza się na scenie, jakby poraził go prąd. Muzyk trzęsie wszystkimi częściami ciała i to w różnych kierunkach, przy czym najbardziej aktywna staje się głowa, która drży jak szalona.

Ciężko ten ruch powtórzyć, bo trzeba być naprawdę bardzo gibkim, żeby tak wywijać w czasie zwariowanego koncertu.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele