25.04.2016 16:15

10 szalonych tańców rockmanów

Czas powyginać śmiało ciało! Zobaczcie, jak to robią mistrzowie!

10 szalonych tańców rockmanów
foto: FaceToFace / Reporter / East News

Szykujesz się cały wieczór, żeby w końcu wpaść do klubu na tańce hulańce. Przychodzisz na potańcówkę, w kącie widzisz przyszłą ofiarę - dziewczynę jak ze snów. Chciałbyś jej jakoś zaimponować, ale co tutaj wymyślić na poczekaniu?

Najlepiej wskoczyć na środek sali i zacząć kręcić bioderkami tak, żeby wszystkie oczy były zwrócone w Twoją stronę.

foto: tumblr.com

No dobra, może to nie jest najlepszy pomysł. Lepiej wzorować się na gwiazdach rocka, które wyczyniają takie cuda podczas koncertów, że podniecone dziewczyny rzucają staniki na scenę.

Niektórzy próbują naśladować swoich idoli, ale to nie jest wcale taka łatwa sztuka. Nie wszyscy potrafią tak seksownie wyginać ciałem, kręcić się w kółko bez przerwy, skakać z gitarą udając kaczy chód czy machać mikrofonem jakby piorun w niego strzelił. Warto jednak podpatrzeć, jak to robią najlepsi.

Czas na mały trening z mistrzami. Przygotujcie się na niezły wycisk!

foto: tumblr.com

1. Mick Jagger

Nie wiadomo, skąd wokalista ma w sobie tyle energii, by nadal w wieku 72 lat skakać na scenie jak poparzony. Jak wiadomo The Rolling Stones lubi sobie poszaleć, popić, potańczyć, powciągać i w zasadzie z biegiem lat wiele się w tej kwestii nie zmienia.

Charyzmatyczny Mick Jagger w czasach, gdy był jeszcze piękny (pojęcie względne) i młody powodował, że młodociane fanki dosłownie oszalały na jego punkcie. Rodzice nazywali go diabłem i zabraniali swoim córkom chodzić na koncerty kapeli. Z biegiem czasu wszyscy przywykli do tego, że ten typ tak ma i niczym szaman na scenie wariuje z mikrofonem w ręku. Stary dobry Mick!

2. Iggy Pop

Goło i wesoło! Nie ma to jak poskakać sobie na scenie w samych spodniach. Choć jak sam przyznaje coraz rzadziej świeci tyłkiem, w końcu latka lecą, to jednak jego występy nadal są naładowane niesamowitą energią.

Iggy powoli zastanawia się nad przejściem na emeryturę, oby tę decyzję jeszcze odłożył w czasie, bo byłoby szkoda nie zobaczyć już więcej jego wdzięków na żywo na scenie. Na pocieszenie, oprócz oczywiście nagrań, pozostaną nam obrazy studentów przedstawiające nagiego Popa.

3. Elvis Presley

Niektórzy twierdzą, że pierwszą prawdziwą gwiazdą rocka był Elvis Presley. Na pewno jego zadziorny oraz szalony taniec jak na owe czasy powodował, że szczęka opadała starszemu pokoleniu. Prawda jest jednak taka, że i matki nastoletnich wielbicielek Presleya chętnie obserwowały ruch jego seksownego ciała.

Jego wirujące biodra skutkowały tym, że z sal koncertowych trzeba było wynosić fanki, które zemdlały pod sceną. Króla ciężko pokonać w tej sztuce, którą opanował do perfekcji.

4. Angus Young

Ach ten Angus! Chyba nikt nie zdołałby powtórzyć wszystkich dzikich ruchów, które robi na scenie. Począwszy do kaczego chodu, który pierwszy zaprezentował mistrz Chuck Berry, po headbanding, nerwowe dryganie jedną nóżką, skakanie, padanie na ziemię i kręcenie się dookoła.

Można by rzec, że póki człowiek jest młody to ma wystarczająco sporo energii, żeby wyczyniać takie cuda. Ale Angus nadal wymiata na scenie i jesteśmy pewni, że Axl Rose, który dołączył właśnie do AC/DC nie zdoła dorównać mistrzowi jeśli chodzi o energiczne ruchy. Wprawdzie Rose jest teraz uziemiony przez złamaną stopę, ale i tak nie dogoni kaczki.

5. Axl Rose

No dobra, może trochę przesadziliśmy. W tym zestawieniu oczywiście nie może zabraknąć wężowego tańca wokalisty Guns N' Roses. Za seksowne ruchy Axla w latach jego młodości nie jedna fanka dałaby się zabić.

Axl ostatnio wziął się w garść i trochę schudł, ale zapewne przez złamaną stopę, która powoduje, że jest zmuszony do siedzącego trybu życia, kilka kilogramów wróci. Tak czy siak takiego wyginania się na scenie jak za czasów świetności Guns N' Roses nikt już nie powtórzy.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele