10 tańców brzucha do metalu

Robert Skowronski
06.10.2015 15:07
10 tańców brzucha do metalu Fot. kadr z wideo

Pogo, ściana śmierci czy skoki ze sceny? A do metalu można przecież też zatańczyć i wyrazić się w zupełnie inny sposób, np. wykonując belly dance.

Te „dziewczyny wyginają śmiało ciało” i to niekoniecznie do orientalnych brzmień egzotycznych instrumentów, a właśnie do przesterowanych gitar, ryku wokalu i perkusyjnych kanonad. Do metalu można tylko machać głową i obijać się o siebie nawzajem? Nic podobnego!

1. Moonspell

Potrząsanie biodrami z prędkością kul wystrzeliwanych z karabinu maszynowego? Tego nie dokonałaby chyba nawet Shakira. Jedynie fanki metalu są w stanie tego dokonać. Prze ich ciało przemawiają mroczne dźwięki mające swoje ujście w tańcu. Zresztą zobaczcie sami jak tancerka radzi sobie z zawrotnym tempem utworu Moonspell.

2. Lacuna Coil

Koledzy z zespołu Cristiny Scabbii z pewnością by się nie obrazili, gdyby na scenie oprócz wokalistki o kruczoczarnych włosach stanęłaby też ognistowłosa piękność plątająca się w tańcu. Zwłaszcza, że ta dziewczyna doskonale wie co to ekspresja. Swojemu pokazowi oddaje całą siebie, czy to wijąc się na ziemi czy wykonując ruchy w pozycji pionowej.

3. System of a Down

Z racji, że muzycy grupy mają ormiańskie korzenie z chęcią korzystają z dziedzictwa swojej kultury wplatając do swojej twórczości wschodnio brzmiące motywy. A to już doskonała pożywka dla tancerek brzucha, które dodatkowo lubują się w ciężkim graniu.

4. Trivium

Taniec brzucha kojarzy się z ozdobnymi ubraniami z toną brzęczących na nich elementów. Z kolei metal wielu osobom przywołuje na myśl obrazy pustych lasów o jesiennej lub zimowej porze. I oto ktoś wpadł na idealne połączenie tych dwóch światów. Belly dance wykonywany przez dziewczynę o olśniewającej urodzie przy dźwiękach Trivium wśród drzew? Oto efekt:

5. Disturbed

„Płynący” w zwrotkach wokal Davida Draimana idealnie zgrywa się z falistymi ruchami w tańcu. Aż trudno powstrzymać się od wyginania ciała tak jakby było wykonane z gumy, nawet jeżeli jest się na... bankiecie?

6. Sepultura

Do tańca brzucha doskonale sprawdzają się brazylijskie rytmy... co z tego, że grane przez Sepulturę? Diana Bastet nie bazuje w swoim pokazie jedynie na odsłonięciu kilku części ciała i ich potrząsaniu. Tancerka jako dodatkowy atrybut wykorzystuje liny zawinięte wokół swoich nadgarstków. Zobaczcie sami:

7. Epica

Jeżeli tańczyć do motywu z „Piratów z Karaibów” w wykonaniu Epiki to trudno sobie wyobrazić, żeby robić to bez sztyletu - tak jak na prawdziwego wilka morskiego przystało. Niech schowa się Keira Knightley w roli Elizabeth Swann - może i jej postać nie daje sobie w kaszę dmuchać, ale tak zatańczyć już by nie dała rady.

8. Mudvayne

Sama tancerka twierdzi, że improwizowanie do metalu jest dużo trudniejsze niż do innych gatunków muzycznych. Jednak pomimo tego podjęła się wyzwania zaprezentowania swoich umiejętności do kawałka Mudvayne. Zobaczcie jej bellydance'owy popis do utworu „Death Blooms”.

9. Deftones

„Snujące się” partie wokalne Chino Moreno doskonale wpasowują się do uwodzicielskiego kobiecego tańca wypełnionego powolnymi, kuszącymi ruchami. Jednak, gdy w utworze pojawiają się mocniejsze fragmenty przekładają się one również na dynamizm poruszania się.

10. Children of Bodom

Kawałek Britney Spears albo utwór Children of Bodom jako podkład do belly dance? A jeszcze połączenie wszystkiego w jednym? To w ogóle możliwe? Nagromadziło nam się mnóstwo pytań, więc spieszymy z odpowiedzią. Tak, to możliwe! Udowadnia to poniższy film:

Co sądzicie o tańcu brzucha do metalu?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.