24.11.2016 08:13

10 uczestników talent show wykonujących Queen

24 listopada 1991 roku zmarł frontman Queen, ale dzięki jego muzyce żyje za każdym razem, gdy włączamy płyty. Co więcej muzyk inspiruje kolejne osoby, które chętnie biorą na warsztat niełatwy repertuar Freddiego Mercury'ego. Czy ktoś jest w stanie prześcignąć mistrza?

10 uczestników talent show wykonujących Queen
foto: kadr z wideo

Freddie Mercury to jeden z najbardziej charyzmatycznych gwiazdorów rockowej sceny. Choć prywatnie nieśmiały, na scenie zamieniał się w bestię, która potrafiła zdobyć serca licznej publiczności. Tłumy kochały go za świetny wokal i koncertowe show, a na występach Queen działo się sporo. Formacja działała według zasady, że widzów należy na dzień dobry ogłuszyć i oślepić - prosta, ale skuteczna reguła, która wyszła zespołowi na dobre.

Nawet choroba nie zatrzymała go przed tym, żeby nagrywać nowe kawałki i wydawać kolejne płyty. Niestety Freddie odszedł 25 lat temu, czyli 24 listopada 1991 roku. Pozostawił jednak po sobie wielką spuściznę, która jest kopalnią pomysłów dla wielu twórców, nie tylko muzyków.

Fani nie zapominają o swoim idolu i biorą na warsztat utwory Queen, choć są trudne ze względu chociażby na duże interwały między dźwiękami - Mercury w końcu miał 3,5-oktawowy głos. Numery kapeli chętnie wykonują zarówno amatorzy, jak też i gwiazdy show biznesu, które biorą udział w programach, gdzie muszą upodobnić się do znanych osobowości.

Takie zadanie jest bardzo wymagające. Jak poradzili sobie z tym uczestnicy talent show?

1. Kopciuszek

Tak, Adam Lambert zaczął swoją wielką karierę od występu w talent show. Czy mógł przypuszczać, że śpiewając na castingu „Bohemian Rhapsody” stanie po kilku latach na scenie razem z muzykami z Queen?

Lambert podczas finału 8. edycji „American Idol” spotkał się po raz pierwszy z zespołem. Następnie w 2011 roku w czasie MTV Europe Music Awards wykonał z formacją kilka utworów. Występ tak przypadł widzom do gustu, że Queen wybrał się z wokalistą w trasę koncertową w 2012 roku.

Nim jednak do tego doszło Adam śpiewał tak:

2. Seksowne kobiece nóżki

Teledysk do „I Want to Break Free” narobił trochę hałasu, bowiem muzycy wcielili się w role bohaterek opery mydlanej „Coronation Street”. Freddie z odkurzaczem odgrywał rolę seksownej kobiety z wąsem, a takich nóg mogłaby mu zazdrościć niejedna dziewczyna. Roger Taylor wyglądał bardzo wiarygodnie w roli niesfornej nastolatki, reszta zespołu wcieliła się natomiast w starsze i mniej urodziwe damy.

Wokalistka Ksana Sergijenko wcieliła się właśnie w tę kreację Freddiego w show, gdzie jej zadaniem było idealne udawanie Mercury'ego. Wiadomo, że takie zadanie dla kobiet jest bardzo wymagające i niestety wychodzi im to gorzej niż facetom, jednak Ksana spowodowała, że wszystkim opadły szczęki.

Nie był to jedyny raz, gdy wokalistka popisała się swoimi aktorskimi zdolnościami. Posłuchajcie również jej wykonania „The Show Must Go On”.

3. Wunderkind

Gdy weźmie się w ręce nuty do „Bohemian Rhapsody” można złapać się za głowę - czy taki numer mogła stworzyć rockowa kapela? Patetyczny numer jest rockowo-operową opowieścią, która powoduje, że można sobie zedrzeć głos.

A tutaj mamy talent show z małym dzieciakiem o krystalicznie czystym głosie. Nic dziwnego, że szybko zawojował serca jury i publiczności.

4. Ekstrawagancja przede wszystkim

Ta uczestniczka talent show zaszokowała już w momencie, gdy pojawiła się pierwszy raz na scenie przez tatuaże na całym ciele włącznie z twarzą i zgoloną głowę. Gdy natomiast zaczęła śpiewać zadziwiła jeszcze bardziej, bo posiada ona rockowy zachrypnięty głos, który idealnie pasuje do mocnych numerów, m.in. „The Show Must Go On”.

Nie wszystkim może taki styl śpiewu leży, ale wokalistka dzięki programowi osiągnęła duży sukces i nadal zadziwia swoją techniką śpiewu.

5. Liryczne oblicze Freddiego

Podczas koncertów Queen jednym z najbardziej wzruszających momentów było akustyczne wykonanie ballady autorstwa Freddiego - Love of My Lifez płyty „A night At The Opera”. Fani nadal znają tekst tego utworu i zawsze śpiewają razem z zespołem ten kawałek.

Wokalista Nikita Priesniakow wcielił się w Mercury'ego z okresu lat 80., by wykonać właśnie ten wzruszający kawałek. Czy udało mu się poruszyć słuchaczy tak jak to czynił Freddie?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Queen Freddie Mercury