01.09.2017 16:41

10 utworów na koniec wakacji

Lato, lato i po lecie. Powoli zbliża się jesień i zaczyna nam się udzielać melancholijny nastrój. Czego wtedy słuchać? Serwis Antyradio.pl podpowiada, po jakie utwory sięgnąć w takich momentach.

10 utworów na koniec wakacji
foto: kadr z wideo

Gdy kończy się sierpień niektórzy popadają w melancholię. Dni stają się coraz krótsze i chłodniejsze, dzieciaki wracają do szkoły, studenci wykrzywiają twarz na myśl o nowym roku akademickim, a większość dorosłych ma za sobą urlopy i letnie miłości. Świadomość, że jesień zbliża się wielkimi krokami może przytłoczyć, nawet muzycy poddawali się takiej melancholijnej atmosferze tworząc utwory, które dotyczą ostatnich dni wakacji.

Jeżeli i Wy zaczynacie już tęsknić za latem to powinniście posłuchać kawałków, które świetnie sprawdzą się jako tło muzyczne do przemyśleń przy zachodzącym słońcu.

1. The Cure - The Last Day Of Summer

TRoztrzepany Pan Smith wie, jak wzruszyć do łez, w końcu tyle mroku i smutku w sobie nie ma nikt inny. Oniryczna i pochmurna piosenka o końcówce lata idealnie sprawdzi się, gdy zaczniemy wspominać ciepłe letnie dni pełne beztroski. Nic, tylko płakać w kącie...

2. The Doors - Summer's Almost Gone

Psychodeliczne dźwięki świetnie się sprawdzą, gdy człowiek chce nieco pomarzyć i powzdychać. Jeżeli chodzi o tego typu dźwięki The Doors z zawadiackim wokalem Jim Morrison nie ma sobie równych. Przy tych dźwiękach można naprawdę odpłynąć.

3. Komety - Spotkajmy się pod koniec sierpnia

Już sam tytuł sprawia, że kawałek idealnie pasuje do tego zestawienia. Sentymentalny utwór ma w sobie jakiś niepokój za sprawą partii gitary. Czy Wam również ten numer przypomina klimat The Cure?

4. Green Day - Wake Me Up When September Ends

Kończy się lato, trzeba wracać na Ziemię, nie można przecież całe życie mieć głowę w chmurach. W klipie do utworu Green Day widzimy zakochaną parę, którą rozdziela los. Prawdziwa miłość jednak jest w stanie wszystko przetrwać... przynajmniej w filmach i teledyskach.

5. The White Stripes - We're Going To Be Friends

Powoli przychodzi jesień, czas wrócić do szkoły, a melancholijny Jack White przybiera palcami na gitarze i wykonuje wzruszający utwór, przy którym czas dosłownie się zatrzymuje.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele