09.01.2017 12:57

10 wulgarnych piosenek polskiego rocka

Brzydkie piosenki pełne brzydkich słów. Każdy czasem ma ochotę takich posłuchać - zebraliśmy je dla Was w jednym miejscu właśnie na takie okazje.

10 wulgarnych piosenek polskiego rocka
foto: ons.pl + East News + Antyradio.pl

Wulgaryzmy - jedni z nas się ich wstydzą, inni bez skrępowania nadużywają. Największą moc powinny mieć odpowiednio dozowane - z czego doskonale sobie zdawali sprawę jeszcze choćby nasi dziadkowie - ale czy dziś robią jeszcze na kimkolwiek wrażenie? Gdy w dobie internetu i tak jesteśmy nimi zalewani z każdej strony...

To dyskusja na zupełnie inną okazję. Dla artystów mimo wszystko wciąż pozostają silnym środkiem wyrazu, który na dobre zadomowił się choćby w tak bliskiej nam muzyce rockowej i metalowej. Nikogo nie bulwersuje już rzucanie „fuckami” na lewo i prawo. A w końcu taki heavy metal jest jednym z najwulgarniejszych gatunków muzycznych.

Ale co innego „fucki”, a trochę co innego, gdy nasze uszy raczone są swojskimi brzydkimi wyrazami. Nie ukryjemy ich już nawet przed rodzicami, którzy wszystko zrozumieją bez problemu. Wulgaryzmy to oczywiście przede wszystkim domena punk rocka, ale nie tylko. W naszym zbiorze znalazł się m.in. wdzięczny utwór Agnieszki Chylińskiej, który zyskał drugie życie właśnie w internecie.

Zobaczcie, kto jeszcze trafił do naszego zestawienia - i jakimi kontrowersyjnymi frazami tym sobie na to zasłużył.

A jakie są Wasze ulubione wulgarne utwory?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Galeria