10 zaskakujących miejsc urodzenia znanych muzyków

Maciej Koprowicz
26.10.2017 16:13
10 zaskakujących miejsc urodzenia znanych muzyków Fot. akg-images/EAST NEWS, caSunshine/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Zdziwilibyście się, gdybyście zobaczyli paszporty tych gwiazd rocka. Ci wykonawcy zupełnie nie kojarzą się z państwami, w których przyszli na świat.

Człowiek to istota dynamiczna i mobilna. Są co prawda ludzie, którzy przez całe życie nie opuszczają swojego rodzinnego miasta, ale nie brakuje też takich, których los rzuca po całym świecie.

Istnieją grupy zawodowe, których specyfiką jest częste przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Żołnierze, dyplomaci czy artyści wpisaną mają w swój zawód podróż, w której często towarzyszy im rodzina. W konsekwencji dzieci reprezentantów tych profesji często rodzą się w miejscach bardzo odległych od swoich rodzinnych domów.

Inną grupą społeczną, w przypadku której miejsce urodzenia i zamieszkania jej przedstawicieli często dzielą tysiące kilometrów, są emigranci polityczni lub zarobkowi. Niektórzy bardzo szybko asymilują się z nowym otoczeniem i przyjmują jego styl życia, ale w ich dowodach osobistych na zawsze pozostaje pamiątka miejsca, w którym przyszli na świat.

Ci słynni muzycy z różnych, często niezwykłych powodów urodzili się w miastach i państwach, z którymi zupełnie nam się nie kojarzą. Sprawdźcie, gdzie i dlaczego.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.