26.10.2017 16:13

10 zaskakujących miejsc urodzenia znanych muzyków

Zdziwilibyście się, gdybyście zobaczyli paszporty tych gwiazd rocka. Ci wykonawcy zupełnie nie kojarzą się z państwami, w których przyszli na świat.

10 zaskakujących miejsc urodzenia znanych muzyków
foto: akg-images/EAST NEWS, caSunshine/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Człowiek to istota dynamiczna i mobilna. Są co prawda ludzie, którzy przez całe życie nie opuszczają swojego rodzinnego miasta, ale nie brakuje też takich, których los rzuca po całym świecie.

Istnieją grupy zawodowe, których specyfiką jest częste przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Żołnierze, dyplomaci czy artyści wpisaną mają w swój zawód podróż, w której często towarzyszy im rodzina. W konsekwencji dzieci reprezentantów tych profesji często rodzą się w miejscach bardzo odległych od swoich rodzinnych domów.

Inną grupą społeczną, w przypadku której miejsce urodzenia i zamieszkania jej przedstawicieli często dzielą tysiące kilometrów, są emigranci polityczni lub zarobkowi. Niektórzy bardzo szybko asymilują się z nowym otoczeniem i przyjmują jego styl życia, ale w ich dowodach osobistych na zawsze pozostaje pamiątka miejsca, w którym przyszli na świat.

Ci słynni muzycy z różnych, często niezwykłych powodów urodzili się w miastach i państwach, z którymi zupełnie nam się nie kojarzą. Sprawdźcie, gdzie i dlaczego.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele