10 znanych riffów zagranych od tyłu

Magda Słomka
03.11.2015 13:37
10 znanych riffów zagranych od tyłu Fot. kadr z wideo

Gitarzystom nie wystarcza już „zwyczajne” coverowanie znanych rockowych i metalowych kawałków. Teraz aby zwrócić na siebie uwagę, trzeba na przykład wykonać je od końca...

Słuchając swojej ulubionej muzyki macie chwile refleksji nad tym, jak jej fragmenty brzmiałyby od tyłu? A może w ten sposób szukacie w niej ukrytego szatańskiego przekazu? Pewien YouTuber, SteveTerreberry, postanowił wyjść na przeciw nudzie i internetowi zalanemu milionami coverów znanych kawałków.

Według niego zagrać czyjś numer to żadna sztuka, w dzisiejszych czasach należy postarać się bardziej, by zdobyć uwagę publiczności. Steve postanowił więc opanować do perfekcji sztukę grania 10 riffów od tyłu, co zaprezentował na poniższym filmiku.

Posłuchajcie, jak brzmią między innymi kawałki Pantery, Led Zeppelin, The White Stripes i innych zespołów, których Wam nie zdradzimy – być może uda Wam się zgadnąć, które riffy pojawiły się w zestawieniu...

Steve’a uprzedził już inny kolega po „YouTubowym fachu” – Rob Scallon. Muzyk postanowił zagrać od tyłu cały utwór „Enter Sandman” Metalliki. Dosłownie cały – nawet wokale zostały zaśpiewane od końca.

Z podobnych wykonań słynie także nasz polski Cezik. Ten YouTuber z kolei pojawił się na stronie Antyradio.pl z innego powodu – artysta wyśpiewał dzieje polskiego bigbitu!

Ile riffów zagranych od tyłu odgadliście?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.