20.08.2015 12:59

100 gitarzystów zagrało na jednej scenie w Helsinkach

Najlepsza setka gitarzystów zaprezentowała swoje umiejętności. Jak wyszło im wspólne granie na festiwalu w stolicy Finlandii? 

100 gitarzystów zagrało na jednej scenie w Helsinkach
foto: Kadr z wideo

W kwietniu 2015 roku lider zespołu Children of Bodom ogłosił akcję „100 guitars from hell”. W internecie umieścił video, na którym zaprezentował riff gitarowy, stworzony specjalnie na to wydarzenie. Poszukiwał gitarzystów, którzy na scenie Helsinki Festival zagrają z nim właśnie ten motyw. Zgłoszenia z video można było wysyłać do końca maja.

Alexi Laiho wybrał spośród wszystkich zgłoszeń najlepszych 100, a z ich autorami zagrał na otwarciu muzycznego festiwalu 14 sierpnia 2015 roku. Wspólną grę gitarzystów oglądała wielotysięczna publiczność zgromadzona na Senate Square. Do całej grupy na scenie dołączyli też koledzy Laiho z zespołu – Jaska Raatikainen na perkusji i Janne Wirman na keyboardzie.

Niestety, nie obyło się bez problemów. Organizatorzy byli przekonani, że wszyscy widzowie zmieszczą się na schodach katedry w Helsinkach, naprzeciwko której specjalnie została ustawiona scena. Zainteresowanie wydarzeniem było jednak tak ogromne, że bardzo szybko pojawiły się ogromne tłumy i tylko nieliczni mogli dobrze zobaczyć to, co działo się na scenie.

Całe nagranie, na którym widać też wcześniejsze przygotowania do całej imprezy i rozmowę z wokalistą Children of Bodom można zobaczyć poniżej:

Premiera najnowszej płyty Children of Bodom, „I Worship Chaos”, planowana jest na 2 października 2015 roku.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Children Of Bodom