100 gitarzystów zagrało na jednej scenie w Helsinkach

Justyna Kierzkowska
20.08.2015 12:59
100 gitarzystów zagrało na jednej scenie w Helsinkach Fot. Kadr z wideo

Najlepsza setka gitarzystów zaprezentowała swoje umiejętności. Jak wyszło im wspólne granie na festiwalu w stolicy Finlandii? 

W kwietniu 2015 roku lider zespołu Children of Bodom ogłosił akcję „100 guitars from hell”. W internecie umieścił video, na którym zaprezentował riff gitarowy, stworzony specjalnie na to wydarzenie. Poszukiwał gitarzystów, którzy na scenie Helsinki Festival zagrają z nim właśnie ten motyw. Zgłoszenia z video można było wysyłać do końca maja.

Alexi Laiho wybrał spośród wszystkich zgłoszeń najlepszych 100, a z ich autorami zagrał na otwarciu muzycznego festiwalu 14 sierpnia 2015 roku. Wspólną grę gitarzystów oglądała wielotysięczna publiczność zgromadzona na Senate Square. Do całej grupy na scenie dołączyli też koledzy Laiho z zespołu – Jaska Raatikainen na perkusji i Janne Wirman na keyboardzie.

Niestety, nie obyło się bez problemów. Organizatorzy byli przekonani, że wszyscy widzowie zmieszczą się na schodach katedry w Helsinkach, naprzeciwko której specjalnie została ustawiona scena. Zainteresowanie wydarzeniem było jednak tak ogromne, że bardzo szybko pojawiły się ogromne tłumy i tylko nieliczni mogli dobrze zobaczyć to, co działo się na scenie.

Całe nagranie, na którym widać też wcześniejsze przygotowania do całej imprezy i rozmowę z wokalistą Children of Bodom można zobaczyć poniżej:

Premiera najnowszej płyty Children of Bodom, „I Worship Chaos”, planowana jest na 2 października 2015 roku.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.