16.05.2016 17:00

100 metalowych riffów zagranych na ukulele

Taka mała gitarka, a można zagrać na niej dosłownie wszystko! Zobaczcie, jak pewien YouTuber poradził sobie z nie lada wyzwaniem.

100 metalowych riffów zagranych na ukulele
foto: kadr z wideo

Są takie utwory, które inspirują kolejne pokolenia. Dzieciaki chwytają za instrumenty i zaczynają udawać swoich idoli. Tak rodzą się kolejni muzycy, którzy początkowo grając covery z czasem wyrabiają swój własny styl.

Wiadomo, że na samym początku kariery nie każdego stać na dobry sprzęt muzyczny, bo ten potrafi kosztować naprawdę krocie. Czasem trzeba coś samemu zmajstrować, albo zadowolić się zamiennikiem. Można też sięgnąć po ukulele. Brzmi dziwnie? Zerknijcie na tego YouTubera i przekonajcie się, że na tym nietuzinkowym instrumencie można zagrać naprawdę mocne brzmienia.

Utwory Pantery, Metalliki, Dio, Judas Priest, Iron Maiden na ukulele? Grajek musi mieć naprawdę sprawne palce, żeby z prędkością światła grać słynne riffy na małej gitarze:

Karl Golden ma na swoim koncie sporo coverów, jak chociażby odegranie 100 rockowych riffów na różowym ukulele. W styczniu 2015 roku muzyk wydał debiutancki krążek „Living On A Knife Edge”, choć tutaj zdecydował się na elektryczną gitarę.

Jeśli natomiast urzekło Was brzmienie ukulele, to możecie przesłuchać również nagrania Roba Scallona, który odegrał na drobnym instrumencie utwór Pantery, zaś Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele wykonała na gitarce kawałek Metalliki.

Również zamaskowany YouTuber VAALVLA podjął się ciekawego wyzwania i sprawdził, jak repertuar Slipknota brzmiałby na ukulele. Trzeba przyznać, że utwory kapeli w takiej wersji prezentują się bardzo „skromnie” i pociesznie, jak na małą gitarę przystało.

 Jak oceniacie pomysł zagrania 100 metalowych riffów na ukulele?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele