100 rockowych riffów z lat 90.

Aleksandra Degórska
30.11.2016 14:38
100 rockowych riffów z lat 90. Fot. kadr z wideo

Na początku lat 90. pojawiło się sporo rockowych klasyków, które pewien YouTuber postanowił połączyć w jedną całość. Posłuchajcie, jak to może brzmieć!

Pamiętacie lata 90.? Kicz wylewał się brzegami, było kolorowo i wesoło. Całe szczęście w całym tym szaleństwie znalazła się banda dzieciaków w Seattle, które postanowiły iść pod prąd i szarpiąc za struny przypadkowo stworzyły nowy styl w muzyce, jak również w modzie. Grunge zdominował pierwszą połowę lat 90. i nic dziwnego, że w kompilacji najlepszych riffów z tego okresu mamy numery Nirvany, Pearl Jam czy Soundgarden.

Oczywiście nie mogło zabraknąć również kawałków AC/DC, Red Hot Chili Peppers, Metalliki czy U2. Gitarzysta wziął pod lupę rockowe hity z początku lat 90., które po dziś można usłyszeć w radiu. Te numery kojarzy każdy meloman, bo po prostu nie wypada nie znać takich klasyków.

Posłuchajcie zatem 100 rockowych riffów zagranych przez jednego muzyka:

W niecałe 7 minut można załatwić sobie szybką powtórkę z historii rocka lat 1990-1994. Jeśli zatem nie macie zbyt dużo czasu na czytanie biograficznych książek to dzięki takiemu nagraniu nadrobicie zaległości w muzycznej wiedzy. Wiadomo, że jest to droga na skróty, ale od czegoś trzeba przecież zacząć. 

Jeżeli tego typu kompilacje przypadły Wam do gustu to możecie również sięgnąć po nagranie, w którym YouTuber wykonał 100 riffów ukazując historię rocka. Do wyboru macie również 100 metalowych czy 100 rockowych riffów zagranych na ukulele. Jest w czym wybierać!

Czy zabrakło Wam jakiegoś utwory w nagraniu 100 riffów z początkowych lat 90.?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.