05.01.2016 12:52

1000 fanów Foo Fighters w utworze „Saint Cecilia”

Kolejny raz potwierdza się, że kapela ma niezwykle oddanych fanów. Zobaczcie, jak pokaźne grono wielbicieli amerykańskiego zespołu wykonało utwór z nowej EP-ki.

1000 fanów Foo Fighters w utworze „Saint Cecilia”
foto: kadr z wideo

Zespół już wielokrotnie przekonał się, że ich fani są niezwykle pomysłowi, jeżeli chodzi o okazywanie swojego uwielbienia.

Pamiętacie 1000 fanów, którzy w Casenie we Włoszech zagrali „Learn to Fly” w ramach akcji Rockin 1000, by zachęcić kapelę do występu w ich mieście? Akcja spowodowała, że Foo Fighters rzeczywiście zagrał w Casenie. Teraz kolejne osoby stworzyły nagranie ponownie ukazując, jak bardzo uwielbiają zespół. 

Do zaangażowania się w tę akcję zachęcono muzyków z całego świata, którzy nagrali siebie w czasie wykonywania utworu „Saint Cecilia”. Następnie połączono wszystkie wersje w jeden utwór tworząc ogromny chór.

Posłuchajcie, jak brzmią fani Foo Fighters w tym numerze:

Numer pochodzi z EP-ki „Saint Cecilia”, która ukazała się w listopadzie 2015 roku. Materiał powstał w wolnej chwili w hotelu w Austin i muzycy chcieli w ten sposób podziękować fanom za ostatnie wspólne dwa lata. Jeden z wielbicieli stworzył również animowany klip do „Savior Breath”.

Jeżeli zaś chodzi o nietypowe wykonania „Learn To Fly”, Dave Grohl podczas telewizyjnego show „Muppety” zagrał właśnie ten utwór ze słynnymi kukiełkami. W czasie tego programu muzyk wdał się również w muzyczny pojedynek ze Zwierzakiem. Jak się okazało, Muppet był godnym przeciwnikiem.

Również polscy fani zorganizowali z okazji krakowskiego koncertu Foo Fighters specjalne akcje, jak chociażby stworzenie własnoręcznie wykonanej gry planszowej. Kreatywność wielbicieli zespołu nie zna granic.

Jak oceniacie „Saint Cecilia” w wykonaniu fanów Foo Fighters?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Foo Fighters