11 motywów ze starych polskich seriali na gitarze

Justyna Kierzkowska
24.10.2015 14:46
11 motywów ze starych polskich seriali na gitarze Fot. kadr z wideo

Janosik wymachujący ciupagą w gitarowym rytmie? Jak najbardziej. Sprawdźcie, jak brzmią czołówki starych polskich seriali w nieco mocniejszej wersji.

„Alternatywy 4”, „Stawka większa niż życie”, „07 zgłoś się”... Te stare i znane polskie seriale prawdopodobnie nie stałyby się tak popularne, gdyby nie stworzona do nich muzyka. Chyba nie ma nikogo, kto „po jednej nutce” nie rozpoznałby motywu z „Czterdziestolatka”.

Ale okazuje się, że o ile odgadnięcie melodii nie sprawiłoby problemu, o tyle z przerobieniem ich na gitarowe wersje nie było już tak prosto. Przyznał to sam autor kompilacji.

Przyznam szczerze, cieszę się, że mam to już z głowy bo rozszyfrowywanie tych utworów ze starych nagrań to naprawdę trudna sprawa. Większość z nich kompletnie nie stroi. 

Gitarzysta zmierzył się już wcześniej z 16 motywami z polskich telenoweli. Były to jednak nowsze produkcje, jak „Świat według Kiepskich”, „Daleko od noszy” czy „M jak miłość”. Tym razem możecie zobaczyć i posłuchać, jak MaroMaro poradził sobie ze nieco starszymi serialami.

A jeśli jesteście absolutnie oczarowani twórczością MaroMaro, sprawdźcie też jego Gang Albanii i koniecznie posłuchajcie 11 wieczorynek i 13 utworów techno, electro i dance zagranych na gitarze.

Który serial w gitarowej wersji podoba się Wam najbardziej?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.