10.10.2014 11:50

11 utworów od Bullet for My Valentine

Zniknęli na jakiś czas, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Muzycy ciężko pracują nad nowym materiałem. Jak idą próby?

11 utworów od Bullet for My Valentine
foto: facebook.com

Piąta studyjna płyta już w drodze! Album ma ukazać się już w przyszłym roku. Lider zespołu, Matt Tuck, 1 października ogłosił:

"

11 piosenek, ludzie! Jesteśmy gotowi, by zacząć nagrywać już w przyszłym miesiącu. Album będzie absolutnym potworem! "

To tylko jedna z wielu zapowiedzi, które regularnie pojawiają się na facebookowym profilu Bullet for My Valentine. Artyści regularnie relacjonują fanom postępy w pracy nad nowymi kawałkami.

bullet zdjęcie2
bullet wpis
bullet zdjęcie1
bullet2

Jak będzie brzmieć nowa płyta?

Według perkusisty, Michaela "Moose" Thomasa, muzycy już kiedyś grali coś podobnego. Mimo wszystko, krążek będzie bardzo różnić się od ich ostatniego longplaya "Temper Temper" wydanego w 2013 roku.

"

Będzie to na pewno duży krok w stronę naszych pierwszych dwóch płyt. Lubimy coś zmieniać w naszym brzmieniu. Zawsze trzeba coś urozmaicić, w przeciwnym razie wszystko staje się nudne zarówno dla nas, jak i fanów. Spójrzcie na wszystkie wielkie zespoły w historii rocka, ich albumy są zróżnicowane - szczególnie jeśli chodzi o Metallicę. Ta grupa urozmaica swój repertuar i jest największym metalowym zespołem na świecie. Za każdym razem chcemy coś przekształcać w naszym repertuarze, by wchodzić poziom wyżej. "

Czekamy!

Magda Słomka
Tagi: Rock News Bullet for My Valentine