12-letni syn basisty Metalliki zagra w Kornie na trasie

Jakub Gańko
10.04.2017 11:27
12-letni syn basisty Metalliki zagra w Kornie na trasie Fot. Retna / Avalon / REPORTER / East News + kadr z wideo

Tye Trujillo zastąpi na basie Reginalda „Fieldy'ego” Arvizu, który nie weźmie udziału w tournée po Ameryce Południowej.

A to dopiero niespodziewane wieści... Zdarza się, że muzycy potrzebują w niektórych sytuacjach „zmienników” na scenie i nie ma w tym nic dziwnego, jednak w tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z czymś naprawdę wyjątkowym. Chyba już mniejszym zdziwieniem byłoby gościnne dołączenie do Korna samego Roberta Trujillo.

Tak się jednak nie stanie. Na nadchodzącej trasie, która obejmie m.in. Brazylię, Argentynę, Peru i Chile, na scenie do Jonathana Davisa i spółki dołączy Tye Trujillo - 12-letni syn basisty Metalliki. Bynajmniej nie będzie to gościnny występ w jednym czy dwóch utworach. Młody muzyk ma pełnić obowiązki pełnoprawnego basisty grupy.

Grupa potwierdziła informację na swoim oficjalnym Facebooku:

Zespół wyraził podekscytowanie tą współpracą, nie zdradził jednak żadnych szczegółów odnośnie przyczyn nieobecności Fieldy'ego w nadchodzącym tournée. W oświadczeniu mowa jedynie o „nieprzewidzianych okolicznościach”. Zakładamy jednak, że nie jest to nic poważnego, bowiem Fieldy ma wrócić na scenę już na początku maja.

Tye Trujillo zagra na pięciu koncertach:

  • 21 kwietnia 2017 - Curitibia, BRA – Live Curitiba
  • 23 kwietnia 2017 - Porto Alegre, BRA – Pepsi On Stage
  • 25 kwietnia 2017 - Mendoza, ARG – Estadio Malvinas Argentinas
  • 27 kwietnia 2017 - Santiago, CHL – Teatro Caupolican
  • 29 kwietnia 2017 - Lima, PER – Estadio Nacional de Lima

Czego możemy oczekiwać po młodym Trujillo? Tak się składa, że już dziś możemy się o tym do pewnego stopnia przekonać. Tye gra bowiem na co dzień w kapeli The Helmets - swego czasu wystąpiła ona nawet z jego ojcem. Poniżej znajdziecie próbkę umiejętności młodego basisty, którymi popisuje się w swoim zespole.

Na polski występ syna Roberta Trujillo będzie pewnie trzeba jeszcze poczekać, natomiast Metallicę we własnej osobie będzie można zobaczyć podczas koncertu w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków, który odbędzie się 28 kwietnia 2018. 

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.