13 gwiazd Hollywood, które grają w zespołach

Robert Skowronski
27.10.2015 17:57
13 gwiazd Hollywood, które grają w zespołach Fot. Sörn, CC-BY-SA-2.0

Człowiek ponoć jak jest zdolny, to w wielu dziedzinach. Zobaczcie sławy, które znacie z ekranów kin w zupełnie innej roli. 

Nie tylko zwykli śmiertelnicy marzą o rock'n'rollowej karierze. Również gwiazdy Hollywoodu mają ochotę wskoczyć na scenę i pokazać, co potrafią. Pomimo napiętego grafika aktorzy dają radę poświęcić trochę czasu dla muzyki z większym lub mniejszym skutkiem. Sami przekonajcie się, jak artyści prezentują się w roli wokalistów czy gitarzystów kapel. 

1. Keanu Reeves

Pesymista Keanu należał w okresie 1991-2002 do zespołu Dogstar, gdzie grał na gitarze basowej. Post-grunge'owa kapela składała się z 3 kumpli, gdzie obok słynnego Reevesa grali Bret Domrose oraz aktor Robert Mailhouse. Grupa nagrała 2 studyjne krążki oraz EPkę i zagrała wiele koncertów wliczając w to występ w 1999 roku na Glastonburry Festival. Zespół ma na swoim koncie nawet występy z Bon Jovi oraz Davidem Bowie, ale z powodu licznych zajęć Keanu grupa została rozwiązana.

2. Johnny Depp

Przez krótki czas aktor grał na basie w rockowej kapeli P, w skład której wchodzili Gibby Haynes z Butthole Surfers, Bill Carter, Sal Jenco oraz ciągle zmieniający się współpracownicy, jak chociażby Flea z Red Hot Chili Peppers. Grupa istniała w latach 1993-1995 i nagrała tylko jeden krążek. P cyklicznie grał w małym klubie The Viper Room w Hollywood, którego częściowo właścicielem był Deep od 1993 roku do 2004 roku.

Aktor ostatnio wraz z Alice Copperem powołał do życia supergrupę Hollywood Vampires. Nazwa nawiązuje do grupy muzyków, którzy słynęli z częstego picia w klubie Rainbow Bar & Grill w Los Angels. Kapela wydała album „Hollywood Vampires” na którym pojawili się sławni muzycy, m.in. Paul McCartney czy Dave Grohl.

3. Jared Leto

Ten to ma farta. Nie dość, że spełnia się jako aktor, to odnosi również sukcesy z kapelą 30 Seconds to Mars, którą założył wraz ze swoim bratem Shannonem w 1998 roku. Zespół sprzedał ponad 10 milionów albumów, ładna buzia robi swoje. Leto rozpoczął swoją karierę aktorską w 1994 roku w filmie „Moje tak zwane życie″, zaś najnowszy obraz, w którym pokaże się Jared, to „Suicide Squad".

4. Jada Pinkett Smith

Podczas, gdy mąż aktorki Will Smith gustuje w hip-hopie, Jada Pinkett woli nu-metal i śpiewa w kapeli Wicked Wisdom, którą utworzyła w 2002 roku. Grupa wydała jak dotąd dwa krążki i grała wraz z zespołem Sevendust w ramach Ozzfest. Aktorka występuje pod pseudonimem Jada Koren, czyżby chciała się w ten sposób odciąć od rodziny, która robi karierę w show biznesie jako gwiazdy pop?

5. Jack Black

W przypadku tej osobowości muzyczne zdolności idą w parze z dużym poczuciem humoru i to zapewne jest głównym powodem, dlaczego aktor-muzyk ma taką błyskotliwą karierę. W 1994 roku Black wraz z Kylem Gassem utworzyli duet Tenacious D. Zespół poprzez program zatytułowany „Tenacious D: The Greatest Band on Earth″, który pokazywany był na HBO od 1997 do 2000 roku, pomógł rozkręcić karierę aktorską Blacka. Kapela nagrała trzy krążki, dwie EPki i wystąpił we własnym filmie „The Pick of Destiny″ w 2006 roku.

6. Juliette Lewis

Aktorka znana jest z ról w filmach „Przylądek strachu″, „Od zmierzchu do świtu″, „Co gryzie Gilberta Grape'a″ czy „Urodzeni mordercy″. Jednak od 2003 roku Juliette skupiła się również na twórczości muzycznej tworząc zespół Juliette and the Licks. W ciągu sześciu lat swojej działalności kapela wydała 3 studyjne krążki i często zmieniała swój skład, swego czasu aktorkę wsparł nawet Dave Grohl. W 2009 roku grupa jednak się rozpadła, a wokalistka nagrała solowy krążek „Terra Incongnita″. Obecnie Lewis nie zwalnia tempa i współpracuje z grupą The New Romantiques.

7. Bruce Willis

Kto by mógł pomyśleć, że twardziel Bruce chwyci harmonijkę i wraz z zespołem The Accelerators będzie grał bluesa jak się patrzy. Od tej strony go nie znaliśmy. Aktor okazał się również całkiem dobrym wokalistą. Willis gra w tej kapeli już kilkanaście lat, a ostatnio zespół przemianował nazwę na The Bruce Willis Blues Band, w końcu tak brzmi lepiej, prawda? Cofając się do lat 80. aktor wydał również solowy krążek „The Return of Bruno″.

8. Ryan Gosling

Łamacz serc, znany z filmów „Pamiętnik″, „Drive″ czy „Kocha, lubi, szanuje″ wraz z kumplem Zachem Shieldsem założył w 2007 roku grupę indie-rockową Dead Man's Bones. Panowie lubują się w strasznych historiach, więc ich pierwszy krążek z 2009 roku przepełniony jest opowieściami o duchach i potworach - krążek nada się na halloweenową imprezę.

9. Russell Crowe

Aktor stworzył kapelę 30 Odd Foot of Grunts, która początkowo nosiła nazwę Roman Antix. Grupa nie odniosła wielkiego sukcesu pomimo, iż w jej szeregach znajdował się taki artysta. W 2005 roku gwiazdor ponownie zmienił nazwę zespołu, tym razem na The Ordinary Fear of God. Aktor próbował również kariery solowej współpracując z Alanem Doylem z kanadyjskiej kapeli Great Big Sea. Natomiast w 2012 roku Crowe zagrał w musicalu „Nędznicy″, dzięki czemu ponownie mógł zaprezentować swoje wokalne możliwości.

10. Christopher Lee

Aktor zadziwił wszystkich, gdy w 2003 roku zaczął współpracę z Rhapsody of Fire. To nic, że był najstarszym metalowcem na świecie. Zdążył on bowiem wydać w 2010 roku album „Charlemagne: By the Sword and the Cross″ oraz wystąpił na krążku Manowara. Aktor stworzył również metalowe wersje świątecznych piosenek. Christopher Lee zmarł 7 czerwca 2015 roku w wieku 93 lat.

11. Steven Seagal

Aktor kojarzy się z silnym facetem, który rozkwasza wszystkim nosy. Otóż Seagal pokazuje swoje drugie oblicze, jako... muzyk bluesowy. Aktor w pełni spełnia się w roli gitarzysty oraz wokalisty, a jego pierwszy krążek, zatytułowany „Songs From the Crystal Cave″ ukazał się jeszcze w 2005 roku. Seagal często koncertuje, a towarzyszy mu zespół Thunderbox.

12. Kevin Costner

Jeden z najsłynniejszych bodygyardów na świecie również zamarzył o karierze muzycznej i w 2005 roku założył kapelę Modern West, wykonującą muzykę na pograniczu rocka i country. W 2007 roku grupa wybrała się w trasę koncertową po świecie, a już rok później ukazał się debiutancki krążek. Nagrania z koncertów grupy świadczą, że Costner odnalazł się w roli frontmana kapeli.

13. Paweł Małaszyński

I na koniec coś z naszego podwórka. Co prawda to nie Hollywood, ale może kiedyś? W 2004 roku powstała bowiem kapela Cochise, w skład której wchodzi aktor znany z seriali „Magda M.″, „Lekarze″ i takich filmach, jak „Skrzydlate Świnie″ czy „Sęp″. Obecnie kapela wydała 2 października 2014 roku 4. studyjny krążek zatytułowany „The sun also rises for unicorns”, z którego pochodzi m.in. utwór „Dead Man Wanted”. Małaszyński na tyle oddany jest muzyce, że nie wyobraża sobie bez niej życia.

Jak widać, nigdy nie jest za późno na karierę muzyczną. Jeśli więc marzycie o muzykowaniu, nie traćcie czasu, łapcie gitarę, mikrofon i próbujcie swoich sił na scenie. Skoro aktorzy nie wstydzili się występować jako grajkowie, nie ma więc żadnych ograniczeń, by samemu nie sięgnąć po instrument.

Jak oceniacie muzyczne zdolności znanych aktorów?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.