12.10.2018 15:48

13-letni gitarzysta wygrał prestiżowy konkurs. Czy rośnie następca Johna Petrucciego?

Posłuchajcie, jak ten młody zawodnik wymiata na gitarze!

13-letki gitarzysta
foto: kadr z wideo

Dzieciaki niejednokrotnie już pokazały, że są nie gorsze od zawodowych muzyków, którzy grają od wielu lat. Hunter Hallberg rozpoczął swoją przygodę z gitarą w 2014 roku, gdy wziął udział w evencie Johna Petrucciego. 13-latek mocno inspiruje się takimi mistrzami gitary, jak chociażby wspomniany Petrucci, Joe Satriani, Steve Vai czy Tosin Abasi.

13-latek wygrał ważny konkurs gitarowy

Mimo tak młodego wieku chłopak wymiata na instrumencie i otrzymał prestiżowy tytuł Młodego Gitarzysty Roku 2018 podczas UK Guitar Show, który odbył się 29 września 2018. Chętnych było naprawdę sporo i do jurorów napłynęło kilkaset zgłoszeń. Nagrania młodych gitarzystów przejrzeli muzycy Bullet for My Valentine, czy Chris Buck. Do finału dostały się 3 osoby i Hunter Hallberg okazał się być najmłodszym gitarzystą.

Posłuchajcie, jak dzieciak wykonał swoją własną kompozycję zatytułowaną „Jewel”.

Co rusz pojawiają się kolejne nagrania dzieciaków, które grają tak, że szczęka opada. Pewien 13-latek zagrał utwór grupy Tool na perkusji, basie i gitarze, natomiast Scorpions zagrał z 12-letnim gitarzystą. Kiedy te urwisy nauczyły się tak grać?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele