16.01.2017 13:41

13-letnia perkusistka w utworze Meshuggah

Oto kolejna nastolatka, która wcale nie interesuje się kolorowymi pisemkami i boysbandami tylko woli grać na perkusji i to naprawdę wymagający repertuar.

13-letnia perkusistka w utworze Meshuggah
foto: kadr z wideo

Całkiem niedawno pisaliśmy o 13-letniej Brooke C, która wymiotła na perkusji kawałki Metalliki. Teraz przedstawiamy Wam kolejną dziewczynę, która jeszcze niedawno bawiła się lalkami, a teraz gra na bębnach nie gorzej niż profesjonalny muzyk.

Alexey Poblete również ma 13 lat i na warsztat bierze naprawdę ostre i niełatwe kawałki do grania. Na swoim koncie ma już covery Avenged Sevenfold czy Rush. Teraz nadszedł czas na Meshuggah i dziewczyna podjęła się wyzwania zagrania kawałka „Clockworks”. Numer pochodzi z ostatniej płyty kapeli zatytułowanej „The Violent Sleep of Reason” z 7 października 2016 roku. Na pierwszy singiel promujący to wydawnictwo wybrano kawałek „Born In Dissonance”.

Nawet Tosin Abasi z Animals As Leaders zachwycił się tym wykonaniem udostępniając to wideo na swoim profilu na Facebooku. Zobaczcie, czy nastolatka rzeczywiście jest dobrą perkusistką:

Granie partii perkusji Tomasa Haake'a to wyzwanie dla każdego bębniarza, a co dopiero dla 13-latki, która dopiero rozpoczyna swoją muzyczną przygodę. Jak jednak widać takie maluchy już depczą po piętach uznanym artystom.

Czy jeszcze jakiś dzieciak zdoła nas zaskoczyć? Wspominaliśmy również o 6-letniej perkusistce, która zagrała utwór Slipknota „Psychosocial” i to na różowej perkusji. Brawa należą się rodzicom, którzy stawiają na odpowiednie muzyczne wychowanie.

Kiedy te dzieciaki nauczyły się grać? Co rusz pojawiają się kolejne rockowe i metalowe zespoły i patrząc na osiągnięcia dzieciaków można się załamać, bo już reprezentują naprawdę wysoki poziom grania.

Jak oceniacie numer Meshuggah wykonany przez 13-letnią perkusistkę?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Meshuggah