14-latek chciał być technicznym Iron Maiden. Napisał list i spełnił swoje marzenia
Joanna Chojnacka
09.11.2018 16:01
14-latek chciał być technicznym Iron Maiden. Napisał list i spełnił swoje marzenia Fot. face to face/Reporter

Nastoletni fan Iron Maiden marzył, aby chociaż przez jeden dzień towarzyszyć zespołowi w trasie. Napisał list do BBC i dokonał niemożliwego.

Każdy z nas pewnie nie raz marzył o tym, by poznać swoich muzycznych idoli osobiście. Kontakt z muzykami po małych koncertach w klubach z reguły nie jest niemożliwy, jednak przybicie piątki z członkami Iron Maiden, Metalliki, Judas Priest czy Black Sabbath, zwykle musi pozostać w sferze marzeń. Jednak nie dla wszystkich. W latach 80. jeden z wiernych fanów Bruce'a Dickinsona i spółki poznał swoich idoli.

14-letni fan Iron Maiden został ich technicznym

Dominic Lawson od dziecka jest wiernym fanem Iron Maiden. Kiedy miał 14 lat postanowił napisać list do stacji BBC, w którym opisał swoją fascynację zespołem. Poprosił w nim prezentera Jimmy'ego Saville'a, aby spełnił jego marzenie i załatwił mu stanowisko roadiego ulubionej kapeli chociaż na jeden dzień. Saville prowadził wówczas program "Jim'll Fix It", którego celem było spełnianie dziecięcych marzeń. Mężczyzna wybrał spośród wielu życzeń akurat list Dominika i przeczytał go na wizji. 

Dzięki odcinkowi show Jimmy'ego, 14-latek miał okazję uczestniczyć w trasie Iron Maiden. Podróżował z muzykami zespołowym busem oraz spotkał się z nimi na bekstejdżu po koncercie. Co ciekawe, Dominic wkrótce związał się z muzyką na stałe. Został dziennikarzem i pracował dla pism takich jak "Classic Rock" czy "Metal Hammer".

Iron Maiden w Polsce w 2018 roku

Grupa Iron Maiden w 2018 roku zagrała aż dwa koncerty w Polsce. Przystanki trasy "Legacy of the Beast World Tour" objęły występy w Krakowie 27 i 28 lipca. Ostatnim albumem studyjnym zespołu jest płyta "The Book of Souls" wydana w w 2015 roku. 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.