15 artystów, którzy udowodnili, że makijaż jest nie tylko dla dziewczyn

Aleksandra Degórska
08.02.2018 13:20
15 artystów, którzy udowodnili, że makijaż jest nie tylko dla dziewczyn Fot. East News; Retna/Photoshot/REPORTER/East News; AFP/EAST NEWS

To właśnie makijaż sprawił, że nie pomylicie ich z innymi artystami. Wystarczy rzut oka, by powiedzieć z kim mamy do czynienia.

Mówisz eyeliner, myślisz, że to dla dziewczyny. Nic z tych rzeczy! Scena wymaga tego, by przypudrować nos i podkreślić policzki, bo inaczej po prostu wypada się źle w kamerze. Co więcej ciekawy image jest dobrym sposobem na to, by się wyróżnić w tłumie innych artystów - zatem po szminki zaczęli sięgać również faceci.

Szczególnie w czasach glam rocka wygląd sceniczny był niezwykle ważny. Tacy artyści, jak David Bowie czy Roxy Music pojawiali się w mocnym makijażu, jak również zakładali ciuchy, na które zwykły śmiertelnik nigdy by się nie zdecydował. W kolejnych latach ci właśnie artyści zainspirowali kolejne pokolenie do tego, by ubierać się w odjechane ubrania i nie bać się mocnego makijażu - mowa tutaj o ruchu new romantic na czele z takimi artystami, jak Adam Ant czy Duran Duran.

W obrębie muzyki rockowej i metalowej pojawiło się sporo podgatunków, gdzie istotną rolę pełnił właśnie makijaż - emo, glam metal, black i death metal... Wybraliśmy zatem jednych z najsłynniejszych przedstawicieli świata rocka i metalu, by pokazać, że kosmetyki nie są przeznaczone jedynie dla dziewczyn.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.