05.05.2016 15:52

15 gwiazd rocka i metalu w świecie „Gwiezdnych wojen”

Moda na galaktyczną opowieść nadal nie opuszcza kinomaniaków. Zobaczcie, jak można połączyć miłość do filmu z uwielbieniem do mocnych brzmień.

15 gwiazd rocka i metalu w świecie „Gwiezdnych wojen”
foto: imgur.com / fantoboy

4 maja 2016 roku obchodziliśmy Dzień Gwiezdnych Wojen. Z tej okazji wspominaliśmy swój pierwszy raz z pierwszym seansem kultowego filmu. Jedni nagrywają covery motywu z „Gwiezdnych wojen”, niektórzy wyciągają swoje zakurzone kasety VHS czy inne kolekcjonerskie rarytasy.

Wspomnieliśmy już o fanie muzyki, który na znanych okładkach płyt zaprezentował postacie z „Gwiezdnych wojen”. Teraz czas przedstawić kolejnego wariata, który najwidoczniej lubi klimat retro. Twórca ukrywający się pod pseudonimem fantoboy stworzył karty „Star Wars” przedstawiające muzyków, którzy idealnie pasuję do kosmicznego świata tej opowieści.

Tym sposobem możecie się przekonać, jak gwiazdy, m.in. David Bowie, Nergal czy Trent Reznor prezentują się z mieczem świetlnym. Słynne postacie odnalazłyby się bez problemu w tej rzeczywistości:

Billy Corgan posępnie straszy swoim mieczem świetlnym. Gene Simmons zamiast swojej gitarowej siekiery groźnie trzyma miecz, podobnie jak mroczny Alice Cooper. Choć pomysł osadzenia muzyków w świecie „Gwiezdnych wojen” mógł się wydawać absurdalny, to jednak ostatecznie prezentuje się nie najgorzej.

Zresztą niejednokrotnie okazywało się, że szalonych pomysłów nie brakuje. Co powiecie na okładki płyt stworzone ze skarpet? Choć może to wydawać się głupie, to jednak dzieła (o ile je można tak w ogóle nazwać) prezentują się całkiem nieźle. Zerknijcie również na rockowe okładki płyt w świecie Lego oraz muzyków wykonanych z tychże klocków - zdziwicie się, jak dobrze to wygląda. 

Jak Wam się podobają gwiazdy rocka i metalu w świecie „Gwiezdnych wojen”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele