12.08.2015 07:53

15-letni perkusista Foo Fighters w repertuarze Van Halen

Taylor Hawkins w 1987 wziął udział w szkolnej bitwie zespołów. Zobaczcie, jak pałker Foo Fighters radził sobie z instrumentem jako nastolatek!   

15-letni perkusista Foo Fighters w repertuarze Van Halen
foto: Photoshot / REPORTER / East News

Wszystko działo się w Laguna Beach High School. To właśnie tam nastoletni muzyk po raz pierwszy prezentował szerszej publiczności swoje umiejętności.

Jeśli wydaję się Wam, że 15-latek mało wie o profesjonalnym waleniu w bębny, to wideo powinno wyprowadzić Was z błędu.

Zobaczcie, jak Taylor Hawkins poradził sobie z kawałkiem „Panama” zespołu Van Halen.

43-letni obecnie Taylor Hawkins do Foo Fighters trafił dokładnie 10 lat po koncercie, jaki zagrał w szkole.

Muzyk poznał Dave'a Grohla dzięki swojemu kuzynowi, Kevinowi Harrelowi, który z liderem Foo Fighters spędził kilka tygodni na kempingu w Ozarks w Missouri. Perkusista dołączył do zespołu w 1997 roku.

Przed rozpoczęciem współpracy z formacją Dave'a Grohla Hawkins pracował jako muzyk sesyjny między innymi z Alanis Morissette. Razem z artystką pojechał w dwie trasy koncertowe - „Jagged Little Pill” i „Can't Not Tour”.

Foo Fighters to nie jedyny projekt muzyka. Perkusista w 2004 roku założył grupę „Taylor Hawkins and the Coattail Riders”, z którą nagrał dwie płyty. Poza grą na perkusji udziela się w niej także wokalnie.

Młodzieńcza fascynacja okazała się więc sposobem na życie. Dodatkowo zaprocentowała nagrodą dla Najlepszego Rockowego Perkusisty, którą Taylorowi Hawkinsowi w 2005 roku przyznał brytyjski magazyn „Rythm”.

Spodziewaliście się, że muzyk miał takie umiejętności już jako 15-latek?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Foo Fighters Rock News