22.09.2016 15:21

15 pomysłów na przechowywanie winyli

Nie wiesz gdzie podziać wszystkie płyty? Krążki leżą niechlujnie pod szafką i masz tego dosyć? Oto pomysły, jak zrobić z tym porządek!

15 pomysłów na przechowywanie winyli
foto: Reporter / East News

Moda na winyle nie przemija. W Polsce w 2015 roku wydano w sumie 12 milionów złotych na zakup czarnych płyt, z czego na polskie krążki przeznaczono aż 2,3 miliona złotych. Pokazywaliśmy już jak powstają winyle, teraz nadszedł czas na przedstawienie pomysłów na to, jak je przechowywać.

Kupujesz kolejne krążki i już nie wiesz, gdzie je podziać. Najpierw leżą obok gramofonu, potem znajdujesz miejsce na półce, następnie zajmujesz drugą półkę. W pewnym momencie jednak pojawia się problem, bo zwyczajnie płyty nie mieszczą się już w Twoim pokoju. Co więcej sterta winyli na podłodze w kącie pokoju nie wygląda zbyt efektownie.

Co powiecie zatem na vintage'owe skrzynki czy stojaki na płyty? Moda na starocie nie przemija...

Można też zainwestować w stojak na winyle, a na rynku znajdziemy sporo różnych wariacji. Jedną z opcji jest stworzona przez designera Stu Loxleya szafka na winyle, która nie dość, że ciekawie się prezentuje to również wprowadza ład w twojej kolekcji płyt. Poszczególne półki mają różne wymiary, dzięki czemu można ustawić winyle w różnej pozycji.

Designerzy naprawdę prześcigają się jeśli chodzi o ciekawe półki na winyle i jeśli chcecie wybrać jakiś nietypowy stojak, to wybór jest naprawdę spory.

Również stara szafka pod telewizor świetnie się nada jako miejsce na przechowywanie skarbów. Zamiast telewizora - gramofon, zamiast kaset VHS - winyle.

Gdy płyt jest naprawdę dużo to sprawdzi się rozwiązanie, które na pewno kojarzycie ze sklepów z płytami.

Dobrym pomysłem są kartonowe pudełka, dzięki którym zachowasz ład i skład. Co więcej pudło można podpisać, np. według gatunku muzycznego czy danego artysty, co ułatwi odnalezienie poszukiwanej płyty. Pudło można zrobić samemu, jak również przyozdobić według swojego pomysłu. Jeśli więc chcecie wyżyć się artystycznie, to takie pudełka są jak znalazł.

Dla ambitnych mamy inny pomysł na wykorzystanie kartonu...

Drewniane skrzynki, które znajdziesz w garażu również można zaadoptować na pudło na winyle.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele