15 pomysłów na przechowywanie winyli

Aleksandra Degórska
22.09.2016 15:21
15 pomysłów na przechowywanie winyli Fot. Reporter / East News

Nie wiesz gdzie podziać wszystkie płyty? Krążki leżą niechlujnie pod szafką i masz tego dosyć? Oto pomysły, jak zrobić z tym porządek!

Moda na winyle nie przemija. W Polsce w 2015 roku wydano w sumie 12 milionów złotych na zakup czarnych płyt, z czego na polskie krążki przeznaczono aż 2,3 miliona złotych. Pokazywaliśmy już jak powstają winyle, teraz nadszedł czas na przedstawienie pomysłów na to, jak je przechowywać.

Kupujesz kolejne krążki i już nie wiesz, gdzie je podziać. Najpierw leżą obok gramofonu, potem znajdujesz miejsce na półce, następnie zajmujesz drugą półkę. W pewnym momencie jednak pojawia się problem, bo zwyczajnie płyty nie mieszczą się już w Twoim pokoju. Co więcej sterta winyli na podłodze w kącie pokoju nie wygląda zbyt efektownie.

Co powiecie zatem na vintage'owe skrzynki czy stojaki na płyty? Moda na starocie nie przemija...

Można też zainwestować w stojak na winyle, a na rynku znajdziemy sporo różnych wariacji. Jedną z opcji jest stworzona przez designera Stu Loxleya szafka na winyle, która nie dość, że ciekawie się prezentuje to również wprowadza ład w twojej kolekcji płyt. Poszczególne półki mają różne wymiary, dzięki czemu można ustawić winyle w różnej pozycji.

Designerzy naprawdę prześcigają się jeśli chodzi o ciekawe półki na winyle i jeśli chcecie wybrać jakiś nietypowy stojak, to wybór jest naprawdę spory.

Również stara szafka pod telewizor świetnie się nada jako miejsce na przechowywanie skarbów. Zamiast telewizora - gramofon, zamiast kaset VHS - winyle.

Gdy płyt jest naprawdę dużo to sprawdzi się rozwiązanie, które na pewno kojarzycie ze sklepów z płytami.

Dobrym pomysłem są kartonowe pudełka, dzięki którym zachowasz ład i skład. Co więcej pudło można podpisać, np. według gatunku muzycznego czy danego artysty, co ułatwi odnalezienie poszukiwanej płyty. Pudło można zrobić samemu, jak również przyozdobić według swojego pomysłu. Jeśli więc chcecie wyżyć się artystycznie, to takie pudełka są jak znalazł.

Dla ambitnych mamy inny pomysł na wykorzystanie kartonu...

Drewniane skrzynki, które znajdziesz w garażu również można zaadoptować na pudło na winyle.

Co natomiast, gdy nie masz miejsca w pokoju na dodatkowe szafki? Zamiast obrazów na ścianie czy rodzinnych fotografii warto zainwestować w minimalistyczne półki, na których postawi się winyle. Jest to dobre rozwiązanie, bo winyle prezentują się bardzo efektownie.

Oto kolejne rozwiązanie, by zaadaptować pustą ścianę, wykorzystać np. koszyk rowerowy i zrobić coś z niczego.

Macie na zbyciu zwykłe drewniane skrzynki? Już wiecie co z nimi zrobić...

Chytrym rozwiązaniem jest również wykorzystanie stolika. Dzięki temu zaoszczędzicie miejsce w niewielkim pomieszczeniu.

Co więcej możecie również wykorzystać pustą przestrzeń pod fotelem, krzesłem czy sofą. Do kreatywnych głów świat należy!

Nawet kosze na drewno mogą sprawdzić się w nowej roli.

A gdy masz nudną półkę możesz ją okleić wycinkami z gazet, zdjęciami ulubionych muzyków i fragmentami tekstu numerów. Wystarczą nożyczki, klej i głowa pełna pomysłów!

Mamy nadzieję, że te wszystkie fotografie zainspirowały Was do tego, by zrobić remanent w winylach. Szafki, półki, skrzynki, schowki... pomysłów na przechowywanie płyt jest naprawdę sporo.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.