18.09.2017 16:10

15 słynnych rockowych małżeństw

Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. A jak to jest w zespole? Ci małżonkowie byli nierozłączni nawet w studiu nagraniowym.

15 słynnych rockowych małżeństw
foto: ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK

Kiedy się kogoś bardzo kocha, najchętniej chciałoby się z taką osobą spędzić każdą chwilę życia. Christine McVie z Fleetwood Mac śpiewała: „Chcę być z tobą wszędzie” – każdy zakochany doskonale rozumie, co miała na myśli.

Z tymi słowami utożsamić się może wielu małżonków, zwłaszcza młodych, ale czy rzeczywiście sytuacja, w której mąż i żona są przy sobie bez przerwy sprzyja dobremu pożyciu rodzinnemu? Niektórzy zdecydowanie odradzają na przykład wspólną pracę obojga małżonków w tej samej firmie, ponieważ może to grozić zacieraniem granicy między pracą a rodziną i przenikaniem problemów zawodowych do związku.

Jeśli dwoje artystów, którzy są parą w życiu prywatnym decyduje się na wspólny artystyczny projekt, bierze też na siebie duże ryzyko. Ewentualny konflikt interesów w zespole muzycznym może wpłynąć na relacje w związku. I na odwrót – kryzys małżeński z pewnością nie przysłuży się atmosferze w kapeli. Wiele zespołów wręcz rozpadło się, ponieważ dwoje jego członków burzliwie zakończyło swój związek w życiu prywatnym. Niejedna grupa mimo wszystko przetrwała tę ciężką próbę – często okazywało się, że para po rozstaniu może z powodzeniem funkcjonować razem na scenie.

Przypomnijmy sobie 15 słynnych rockowych małżeństw, które z różnym skutkiem łączyły życie rodzinne z zawodowym - grając wspólnie w zespołach muzycznych lub nagrywając płyty w duecie.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele