29.07.2016 10:38

155 utworów Iron Maiden w 18 minut

Wbrew pozorom jest to wykonalne i brzmi naprawdę zacnie. Posłuchajcie!

155 utworów Iron Maiden w 18 minut
foto: kadr z wideo

Każdy ma takich znajomych, którzy niekoniecznie lubią te same zespoły co Ty i na widok płyt Iron Maiden się wzdrygają. Tak, niestety tacy istnieją. Co więc robić z taką osobą? Najlepiej zaserwować jej nagranie, gdzie w krótkim czasie wybrzmiewają fragmenty wielu numerów kapeli.

Pomysł nie jest wcale nowy, bo już mieliśmy filmik, w którym YouTuber zagrał 11 utworów Iron Maiden w 4 minuty. Brzmi to jednak na tyle ciekawie, że nadal zarówno muzycy jak i melomani sięgają po tego typu nagrania.

Kilkanaście numerów to jednak pikuś patrząc na innego gitarzystę, który wykonał 155 kompozycji i zrobił to w 18 minut. Cała dyskografia zespołu w pigułce? Tak właśnie zrobił ten YouTuber i oto szybka powtórka z repertuaru Iron Maiden:

Murilo Martins przygotowywał się do tego nagrania kilka miesięcy i jak widać opłaciło się, bo muzyk z niezwykłą lekkością przechodzi od utworu do utworu. Repertuar Iron Maiden nie jest wcale taki łatwy, zatem naprawdę trzeba bić brawa dla tego YouTubera, który wykonał fragmenty kompozycji. Jak widać, muzyk jest wielkim fanem zespołu, bo w tle widać piwo sygnowane logo Iron Maiden, jak również i poczciwą głowę Eddiego.

Jak na razie na jego kanale nie pojawiło się żadne inne nagranie. Czyżby znowu kilka miesięcy przygotowywał się do stworzenia kolejnego filmiku? Miejmy nadzieję, że tak właśnie jest.

Teraz już wiecie, co trzeba zrobić, gdy chcecie kogoś na szybko zapoznać z repertuarem Iron Maiden. Puśćcie mu to nagranie, bo jest to dobra i szybka lekcja muzyki.  

Jeśli zainteresowały Was tego typu nagrania to możecie również posłuchać 80 utworów Machine Head w 8 minut czy dyskografii The Beatles oraz Foo Fighters wykonanej na perkusji w krótkim czasie.

Jak oceniacie pomysł wykonania 155 numerów Iron Maiden w 18 minut?

Aleksandra Degórska
Tagi: Iron Maiden Duperele