29.03.2017 14:30

17 sytuacji, które irytują każdego gitarzystę

Czasami naprawdę trudno opanować nerwy - problemy techniczne, hejterzy czy zadufany w sobie wokalistka... i jak tutaj nie zwariować?

17 sytuacji, które irytują każdego gitarzystę
foto: kadr z wideo

Myślisz, że życie gitarzysty to niekończąca się trasa koncertowa, blask reflektorów, groupies i miliony na koncie? Za kulisami wygląda to jednak zupełnie inaczej i muzycy muszą codziennie mierzyć się z bardzo denerwującymi sytuacjami.

Jakimi? Gdy ucinasz struny na gitarze resztki spadają na podłogę i żadna siła nie jest w stanie ich podnieść. Bywa też moment, kiedy grasz świetną solówkę i nagle pęka Ci struna. Prawdziwą tragedią jest, gdy kostka wpadnie Ci do środka akustycznej gitary, albo po prostu gdzieś Ci się zagubi.

Problem pojawia się też wtedy, gdy masz całą kolekcję instrumentów i musisz wybrać tylko jedną gitarę - czacha dymi, a wybór jest naprawdę trudny. Relacje gitarzystów z resztą zespołu również nie są łatwe - perkusistka ciągle wali w gary, wokalista dba tylko o dziewczyny, a dogadać się z basistą to prawdziwy koszmar.

Problemy techniczne, niekompetentni sprzedawcy w sklepie muzycznym i osoby, które nucąc jakiś kawałek proszą, żeby zagrać „właśnie ten utwór”... i jak to wszystko znieść?

Jak dopiero czuje się gitarzysta, gdy chce zobaczyć komentarze pod swoim świetnym nagraniem i widzi, że wiele fajnych dziewczyn nie jest zachwyconych jego grą? Niestety życie to nie bajka i nagranie pokazało, jak naprawdę wygląda codzienność gitarzysty.

Za wideo odpowiedzialny jest Jared Dines, który na swoim koncie ma również metalowe covery Maroon 5, Green Day czy Blink-182. Co więcej YouTuber zagrał również djent na jednej grubej strunie czy 10 klasycznych riffów wykonanych właśnie w ten sposób.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Jared Dines