13.06.2018 17:17

18-latek może trafić na 10 lat do więzienia za udostępniony utwór na SoundCloudzie

Uważaj, co umieszczasz w internecie, bo może się okazać, że ktoś Twoją twórczość źle zinterpretuje...

Studio nagraniowe
foto: shutterstock.com

W dzisiejszych czasach każdy może podzielić się swoją muzyką z całym światem - gwiazdy nie są zadowolone z serwisów stremingowych, ale dla młodych, rozpoczynających karierę muzyków internet jest bardzo dobrym miejscem, by się wypromować - w końcu każdy użytkownik może Ciebie odnaleźć w sieci.

Swojej decyzji jednak żałuje na pewno pewien 18-latek z New Jersey, który postanowił w lutym 2018 pokazać światu swój utwór na SoundCloud. W rapowym kawałku zatytułowanym „u lil sluts @ jchs i love u all even tho yall hurt me and i forgive u. i would never hurt u” nie zabrakło wulgaryzmów. Młody artysta nie kierował swojego tekstu do konkretnej osoby, ale tytuł kawałka jawnie nawiązuje do jego szkoły James Caldwell High School. 18-letni Michael Schmitt nie przewidział jednej rzeczy - że cytat dotyczący tego, że będzie zgniatać głowy niczym jaja może być przyczyną jego problemów.

Jeden z uczniów szkoły, gdy zapoznał się z piosenką poczuł się w obowiązku, by poinformować o tym placówkę. Szkoła zareagowała w bardzo szybkim tempie i zadzwoniła na policję. Wkrótce chłopak zapoznał się ze SWAT i przebywa obecnie w domowym areszcie. Jego tekst spowodował, że policja zaczęła podejrzewać go o chęć zorganizowania zamachu. Za fałszywy alarm grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Raper utrzymuje, że utwór był tylko głupim żartem i niepotrzebnie policja robi z niego zamachowca.

Bezpieczeństwo na koncertach

W związku z atakiem terrorystycznym po koncercie Ariany Grande w Manchesterze Live Nation opublikował oficjalne oświadczenie zapewniając, że na polskich koncertach jest bezpiecznie prosząc jednocześnie wszystkich uczestników koncertów o przestrzeganie zasad dotyczących m.in. toreb wnoszonych na teren imprezy.

Sprawę bezpieczeństwa na koncertach skomentował m.in. Randy Blythe z Lamb of God mówiąc, że koncert powinien być miejscem, gdzie ludzie zapominają o swoich problemach, a nie grają z losem o życie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News