07.05.2015 15:10

18 minut z pobytu Sepultury w Moskwie

W ramach trasy koncertowej na 30-lecie istnienia Sepultury, zespół zjeździł Rosję i zagrał m.in. w Moskwie. Wydarzenie to, poszerzone o wywiad z Andreasem Kisserem, uwieczniono w formie dokumentu.

18 minut z pobytu Sepultury w Moskwie
foto: kadr z wideo

Koncert odbył się 13 marca w 2015 roku moskiewskim klubie Volta. Byli tam dziennikarze rosyjskiego wydania magazynu „Classic Rock” z Inną Ford na czele, autorką dokumentu. Oto jej dzieło:

Urywki występu poprzetykane są wypowiedziami Kissera. Gitarzysta Sepultury z racji rocznicowej trasy wypowiada się w ciepłych słowach o zespole i wyjaśnia co czyni ich wyjątkowymi:

"

Współpracowaliśmy z różnymi muzykami, od orkiestr, przez grupy perkusyjne, po brazylijskich artystów. Budowaliśmy różne muzyczne pomosty i otwieraliśmy nowe drzwi. To świetne, że po trzech dekadach dalej mamy tyle możliwości do grania i rozwijania się. "

Kisser wypowiada się również o religii i polityce. O tym, co akceptuje w tych dziedzinach, a co odrzuca. Wspomina także o tym, że czerpie inspiracje z różnych dziedzin sztuki, w tym z literatury i z kina. Nawiązuje jednocześnie do ostatniego wydawnictwa Sepultury o nazwie „The Mediator Between Head and Hands Must Be the Heart". Płyta inspirowana jest niemym filmem Fritza Langa z 1927 roku „Metropolis”.

"

To nie będzie concept album. Film był tylko impulsem do wypowiedzenia się na różne tematy. "

Wcześniej, bo 5 czerwca, ukaże się singiel wydany na winylu, „Sepultura Under My Skin”. Znajdą się tu dwie kompozycje – „Under My Skin” oraz „Kairos” w wersji na żywo. Grafika płyty przedstawiać będzie tatuaże fanów zespołu z całego świata.

Dokument o Sepulturze i zapowiedź singla

 Jesteście ciekawi zawartości nowych wydawnictw od Sepultury?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Sepultura Andreas Kisser