05.07.2017 16:55

19-latek dostał dożywocie za planowanie zamachu na koncercie Eltona Johna

Zamachowiec Haroon Ali-Syed został schwytany parę dni przed koncertem artysty w Londynie.  

19-latek dostał dożywocie za planowanie zamachu na koncercie Eltona Johna
foto: IBL / REX / Shutterstock / East News

8 września 2016 roku, trzy dni przed koncertem Eltona Johna w Hyde Parku, aresztowano 19-letniego mieszkańca Londynu. Haroon Ali-Syed planował zamach terrorystyczny podczas koncertu artysty 11 września 2016 - w rocznicę zamachu na World Trade Center w Nowym Jorku. Co więcej nastolatek brał pod uwagę również pałac Buckingham i Oxford Street jako cel ataku. Sędzia Michael Topolski skazał mężczyznę na dożywocie.

Przygotowując się do zamachu Haroon Ali-Syed szukał szczegółowych informacji odnośnie mocno zaludnionych miejsc w stolicy Wielkiej Brytanii. Co więcej kupował materiały wybuchowe przez internet. Aresztowanie doszło w ramach wspólnej akcji Scotland Yard i Security Service po tym, jak sam nastolatek wyjawił swoje zamiary podstawionemu funkcjonariuszowi.

Choć 19-latek został skazany na dożywocie, to jednak może ubiegać się o przedterminowe zwolnienie po 15 latach odbycia kary.

Przez takie sytuacje coraz więcej osób boi się imprez masowych. Całkiem niedawno po ataku po koncercie Ariany Grande w Manchesterze Live Nation ogłosił, że polscy melomani nie powinni się obawiać o swoje bezpieczeństwo, bowiem te kwestie były zawsze istotne dla organizatora.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Elton John