19-latek zmarł po festiwalu muzycznym. Policja bada sprawę

Aleksandra Degórska
11.12.2018 10:22
19-latek zmarł po festiwalu muzycznym. Policja bada sprawę Fot. shutterstock.com

Niestety jest to kolejny w tym roku przypadek śmierci uczestnika dużego festiwalu muzycznego.

Do tragedii doszło na festiwalu Knockout Games of Destiny w Sydney Olympic Park 8 grudnia 2018. Nieprzytomny 19-latek został znaleziony przy stacji kolejowej niedaleko imprezy. Niestety zmarł w szpitalu z powodu przedawkowania, a sprawę bada policja. Premier Nowej Południowej Walii złożył kondolencje rodzinie zmarłego nastolatka.

Festiwalowicze przedawkowali narkotyki 

Dwie kobiety i jeden mężczyzna trafili w bardzo złym stanie do szpitala również z podejrzeniem przedawkowania - ich stan jest stabilny. Do szpitala zawieziono jeszcze 13 innych osób, zaś na terenie samej imprezy sanitariusze musieli pomóc 100 osobom.

Wielu festiwalowiczów zlekceważyło zakaz wnoszenia na teren imprezy narkotyków. Policja aresztowała w sumie 5 osób posiadających narkotyki, przy czym pewna 18-latka miała przy sobie 400 pigułek ekstazy - postawiono jej zarzut handlu nielegalnymi środkami. Organizatorzy imprezy na razie nie skomentowali sprawy.

Bezpieczeństwo na festiwalach muzycznych

Niestety na imprezach muzycznych często dochodzi do tragicznych wydarzeń - na początku grudnia 2018 ochroniarz zmarł na festiwalu rockowym Good Things Festival w Sydney. Niestety na festiwalu Lollapalooza w Chicago w sierpniu 2018 zmarł 16-latek prawdopodobnie z powodu zawału serca, zaś we wrześniu 2018 2 osoby zginęły na festiwalu Defqon 1. Politycy wzięli na celownik imprezę, bowiem niestety już wcześniej dochodziło do tragicznych wydarzeń na tym festiwalu.

W 2017 roku Melvin Benn z LiveNation, który zajmuje się organizacją festiwali wpadł na pomysł, żeby na imprezach pojawiło się stanowisko, w którym można sprawdzić skład narkotyków. Ma to na celu zapobiegnięcie śmiertelnemu przedawkowaniu nieznanych substancji.  

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.