18.09.2018 10:50

2 mężczyzn zmarło na festiwalu muzycznym. Policja bada sprawę

Organizator wyznał, że na terenie imprezy znajdują się placówki medyczne, do których warto się zgłosić, gdy zajdzie taka potrzeba. Mimo to doszło do tragicznej sytuacji.

2 mężczyzn zmarło po festiwalu muzycznym
foto: fotolia.com

Niestety coraz częściej pojawiają się informacje na temat wypadków, do których dochodzi na festiwalach muzycznych. 15 września 2018 na australijskim festiwalu zmarły 2 osoby, a tuż po tym media poinformowały, że niestety do podobnej sytuacji doszło na imprezie Lost Lands Music Festival w Thornville w stanie Ohio, który odbywał się w dniach 14-16 września 2018.

2 osoby zmarły po festiwalu muzycznym

2 mężczyźni zmarli po tym, jak zostali przewiezieni do szpitala, jak na razie nie wiadomo, jaka była przyczyna ich śmierci. Organizatorzy imprezy wyznali, że są zdruzgotani tą wiadomością i sercem są z najbliższymi osób, które odeszły. Jednocześnie zwrócono uwagę, że na terenie imprezy każdy potrzebujący znajdzie odpowiednią opiekę:

"

Nasze placówki medyczne są dostępne przez całą dobę, są bezpłatne, z najlepszymi lekarzami, sanitariuszami i ratownikami w naszym kraju. Na terenie imprezy są obecni ochroniarze oraz policja i namawiamy każdego w razie potrzeby do zgłoszenia się do kogoś z naszych pracowników, których jest ponad 2000. "

lost lands

Sprawą zajęła się policja, która chce ustalić, jak doszło do tej tragedii.

Bezpieczeństwo na festiwalu

Niestety historia zna więcej takich smutnych wydarzeń - na Burning Man zginął mężczyzna, który wskoczył do ognia. W 2017 córka brytyjskiego aktora, Johna Michiego, została zamordowana na festiwalu muzycznym. Na Firefly Festival w Dover w stanie Delaware na ogromnym polu namiotowym w niedzielę 17 czerwca 2018 znaleziono 20-letnią dziewczynę, która nie dawała znaku życia.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News